AKTUÁLNE: Premenlivé aprílové počasie sa začína. Najskôr teploty nad 20 stupňov, potom ochladenie a dážď

Lucia Mužlová Ešte viac

dážď Foto: archív TASR

Ako informovalo imeteo, po krásnych slnečných dňoch príde opäť ochladenie. Víkend sme si na Slovensku mohli užiť v sprievode slnka a teplého počasia. Teplota miestami vystúpila nad 20 stupňov, bolo krásne bezoblačné počasie, ktoré vylákalo ľudí von. Dnes máme 1. apríl a typická premenlivosť sa začala.

jarné počasie Foto: pxhere.com

Najbližšie dni by sucho a teplo mal vystriedať dážď. Zrážkový deficit vystriedajú zrážky a to kvôli tlakovej níži, ktorá mieri aj na Slovensko. Od stredy teda začne pršať a obloha bude zamračená. Čo sa najbližších dní týka, vďaka studenšiemu frontu sa aj ochladí. Teploty poklesnú najmä na severe, kde sa môže ochladiť aj o 10 °C. Pribudne aj oblačnosti. Zatiaľ čo cez víkend dosiahli teploty +17 až +22 °C, dnes dosiahnu maximá +10 až +18 °C, na Orave, Kysuciach, Liptove a na Spiši bude chladnejšie, od +6 do +9 °C. V južnej polovici preto ochladenie nebude až tak citeľné, no na severe sa ochladí o 6 až 10 °C.

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Slnečno. Teploty 12 až 17 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 6 až 3 a najvyššie denné 14 až 17 stupňov C. Na strednom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 5 až 0 a najvyššie denné 12 až 16 stupňov C. Na východnom Slovensku malá oblačnosť. Najnižšie ranné teploty 5 až 1 a najvyššie denné 12 až 16 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m malá oblačnosť. Najnižšia ranná teplota 0 a najvyššia denná 9 stupňov C. Vo výške 1500 m malá oblačnosť. Najnižšia ranná teplota -1 a najvyššia denná 5 stupňov C. Vo výške 2000 m malá oblačnosť. Najnižšia ranná teplota -3 a najvyššia denná 2 stupne C.

0
Komentovať (0)