AKTUÁLNE: Prichádza jarné počasie plné slnka. Cez víkend nás na Slovensku čakajú takéto nadštandardné teploty

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixnio.com

Ako sme vás už informovali včera, na Slovensko mieri krásne jarné počasie. Čaká nás slnko a nadštandardné teploty. Tlaková výš prinesie víkendové teploty, ktoré budú od 8 až do +15 stupňov.

Už dnes by teploty mali dosiahnuť od 4 do 7 stupňov a otepľovanie by malo pokračovať. Slabý vietor, slnečná obloha, na to všetko sa môžu tešiť všetci, ktorí si už želajú jar.

Foto: pixabay

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Prevažne oblačno. Teploty 3 až 8 stupňov C. Na západnom Slovensku prevažne oblačno. Najnižšie ranné teploty 1 až -2 a najvyššie denné 5 až 8 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne oblačno. Najnižšie ranné teploty 0 až -5 a najvyššie denné 3 až 7 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne oblačno. Najnižšie ranné teploty 0 až -4 a najvyššie denné 3 až 7 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno. Najnižšia ranná teplota -6 a najvyššia denná 2 stupne C. Vo výške 1500 m prevažne oblačno. Najnižšia ranná teplota -9 a najvyššia denná 0 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne oblačno. Najnižšia ranná teplota -12 a najvyššia denná -3 stupne Celzia.

imeteo.sk
0
Komentovať (0)