AKTUÁLNE: Princ Charles bol pozitívne testovaný na koronavírus

TASR Ešte viac

Foto: TASR/AP

Britského princa Charlesa testovali pozitívne na prítomnosť nového koronavírusu. Má mierne príznaky ochorenia, informovala v stredu agentúra AP.

Podľa The Guardian robili test aj jeho manželke Camille, vojvodkyni z Cornwall, tá však mala negatívny test. Obaja sú v karanténe a zatiaľ nie je jasné, kde sa princ Charles nakazil.

Britského princa Charlesa testovali pozitívne na prítomnosť nového koronavírusu, informovala v stredu agentúra AP. Sedemdesiatjedenročný najstarší syn a následník kráľovnej Alžbety II. má mierne príznaky ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom SARS-CoV-2.

„Inak však zostáva v dobrom zdravotnom stave a pracuje v týchto dňoch z domu ako zvyčajne,“ informoval jeho úrad vo vyhlásení. Princ Charles je v súčasnosti v samoizolácii na kráľovskom panstve v Škótsku. Jeho manželka Camilla mala negatívny test na koronavírus.

Počet obetí koronavírusu v Spojenom kráľovstve sa v utorok zvýšil o 87 na celkovo 422 – išlo o najväčší denný nárast od začiatku krízy. Nakazených bolo v krajine doposiaľ oficiálne viac ako 8000 ľudí.

Situácia v Británii

Viac ako 170.000 ľudí sa prihlásilo na pomoc britskému Národnému zdravotníckemu systému (NHS) v boji s nákazou koronavírusu SARS-CoV-2. Stalo sa tak len niekoľko hodín po výzve, aby sa prihlásilo štvrť milióna dobrovoľníkov, informovala v stredu agentúra Reuters.

Foto: TASR/AP

„V časoch krízy ľudia držia spolu,“ uviedol Stephen Powis z NHS pre BBC TV. „Ide o núdzový stav v zdravotníctve a každý môžeme hrať nejakú úlohu,“ dodal.

Británia vyzvala, aby sa prihlásilo 250.000 dobrovoľníkov, ktorí by doručovali potraviny a lieky, poskytovali dopravu pre pacientov a tovar a telefonovali by s tými, ktorí sa cítia v dôsledku samoizolácie osamelo.

Zdravotnícky systém by chcel pomôcť 1,5 miliónu ľudí, ktorí sú 12 týždňov v domácej karanténe. Sú v nej na základe vládneho odporúčania, ktoré má za cieľ chrániť osoby s vážnymi zdravotnými ťažkosťami.

Počet obetí koronavírusu v Spojenom kráľovstve sa v utorok zvýšil o 87 na celkovo 422 – išlo o najväčší denný nárast od začiatku krízy, dodáva Reuters.

Otvoria nemocnicu pre 4000 ľudí

Britská vláda v utorok oznámila, že v londýnskom výstavnom centre ExCel otvorí dočasnú nemocnicu so 4000 lôžkami. Plánuje tam liečiť pacientov nakazených novým koronavírusom, informovala agentúra AFP.

Foto: TASR/AP

Toto opatrenie prichádza po tom, čo britský premiér Boris Johnson v pondelok nariadil obmedzenia pohybu na obdobie troch týždňov v celej krajine. Majú pomôcť zastaviť šírenie pandémie, ktorá si už v Británii vyžiadala 422 úmrtí a 8077 infikovaných.

Minister zdravotníctva Matt Hancock na utorkovej tlačovej konferencii oznámil, že dočasná nemocnica, nazvaná NHS Nightingale Hospital, bude otvorená vo východnej časti Londýna a bude mať dve oddelenia, každé s kapacitou 2000 ľudí.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: