AKTUÁLNE: Pripravte sa na chladné počasie, bude aj snežiť. Takáto je predpoveď na tento víkend

Lucia Mužlová Ešte viac

dážď Foto: archív TASR

Posledné dni sme si veľa slnka neužili. Ak ste sa tešili na slnečný a teplejší víkend, máme pre vás zlé správy. Teploty budú klesať, zrážky pribúdať, dokonca aj tie snehové. 

Od dnes začína na Slovensko prúdiť studený front, ktorý prinesie zrážky, ktoré budú trvať až do pondelka. Už dnes ste mohli pocítiť nižšie teploty oproti včerajšku. Studený front bude zvlnený, čo znamená, že sa jeho pozícia bude meniť len veľmi pomaly a to aj tak, že sa bude vracať smerom k západu. Takéto správanie studeného frontu spôsobí, že nás čakajú počas tohto obdobia zrážky, ktoré by mali byť plošnejšie.

Foto: pixabay

Počas tohto obdobia by na našom území malo spadnúť priemerne okolo 30 mm zrážok, no v niektorých oblastiach budú zrážky výraznejšie a môže napršať aj cez 50 mm. V pondelok bude na severe snežiť aj v nižších polohách. Bude to len vyvrcholenie studeného frontu nad našim územím. Vďaka prílevu chladnejšieho vzduchu bude klesať hranica sneženia, ktorá sa v noci z nedele na pondelok môže dostať aj mimo hôr. Na severe môže snežiť aj v nižších polohách. Hranica sneženia by mohla poklesnúť aj na 400 m n.m.

Otepľovať by sa na našom území malo začať až od stredy. V druhej polovici týždňa sa teploty priblížia k hranici +20 °C. Ochladenie tak bude dočasné. Počasie u nás ovplyvňuje studený front. Zamračené, občasný dážď. Teploty 11 až 16 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšie ranné teploty 10 až 7 a najvyššie denné 13 až 16 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšie ranné teploty 9 až 4 a najvyššie denné 11 až 15 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšie ranné teploty 9 až 5 a najvyššie denné 11 až 15 stupňov C.

Foto: pixabay

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšia ranná teplota 3 a najvyššia denná 9 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne zamračené, občasný dážď, najnižšia ranná teplota 1 a najvyššia denná 6 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne zamračené, sneženie, najnižšia ranná teplota -1 a najvyššia denná 3 stupne C.

0
Komentovať (0)