AKTUÁLNE: Pripravte sa na výdatné sneženie. Na Slovensku napadne aj 20 centimetrov čerstvého snehu

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixabay

Prvé sneženie už máme za sebou. Dnes sa ešte môžeme tešiť zo slnečného počasia, no mrazivých teplôt. Zajtra na Slovensko prichádza sneženie, napadnúť môže aj 20 centimetrov čerstvého snehu.

Ako informuje imeteo.sk, počas nasledujúcich dní začne počasie na našom území ovplyvňovať frontálne rozhranie, ktoré prinesie sneženie, ale do nižších polôh aj nebezpečnú poľadovicu. Vo vyšších polohách môže napadnúť až do 20 cm snehu. V nižších polohách bude čerstvého snehu menej.

Dnes na našom území zavládne krásne, slnečné počasie, ale to sa už počas zajtrajšieho dňa. Počasie začnú ovplyvňovať fronty, ktoré prinesú zhoršenie počasia a veľa zrážok.

Zrážky sa nad naše územie začnú nasúvať už počas zajtrajšieho rána a zotrvávať nad nami bude zrážkové pole až do soboty. Na našom území sa očakáva sneženie, ale aj dážď, pri ktorom sa bude tvoriť poľadovica. V štvrtok napoludnie bude snežiť predovšetkým v polohách od 300 m n.m., ako vidieť na mape, tak v nížinách bude väčšinou pršať alebo padať dážď so snehom, pri ktorom sa bude tvoriť poľadovica.

Vyššia pravdepodobnosť tvorby poľadovice je však vo večerných hodinách, kedy na našom území začnú teploty klesať. Poľadovica sa začne vytvárať predovšetkým na západnom a na juhu stredného Slovenska. Veľmi podobne to bude aj nasledujúce hodiny. Sneženie sa očakáva predovšetkým od výšky 300 m n.m., kde sa začne vytvárať snehová pokrývka. V horských oblastiach Banskobystrického kraja by mohlo napadnúť až okolo 20 cm snehu. Dážď a sneženie by na našom území malo ustávať počas soboty.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: