AKTUÁLNE: Rokovanie parlamentu sa konečne začalo. Pellegrini reční z nového rečníckeho pultu

SITA Ešte viac

Foto: LIVE Facebook

Rokovanie sa začalo. Poslanci stále blokovali rečnícky pult, preto bol postavený aj ďalší. Rokovanie otvoril Pellegrini. Hneď na začiatku prišli na schôdzu aj dôchodcovia, ktorí kričali po poslancoch, ktorí blokovali začatie schôdze.

Poslanci Národnej rady SR majú dnes tretí pokus na začatie rokovaní o návrhoch zákonov k sociálnym opatreniam, diaľničným známkam a k Istanbulskému dohovoru. Mimoriadnu 58. schôdzu parlamentu otvorili poslanci v utorok 18. februára. Šestica poslancov z koalície Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/Spolu) však od utorka blokuje rečnícky pult v rokovacej sále na protest proti otvoreniu schôdze. Miroslav Beblavý, Jozef Mihál, Martin Poliačik, Alan Suchánek, Simona Petrík a Viera Dubačová v budove NR SR z utorka na stredu nocovali. Ani po opakovaných výzvach predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) v stredu priestor rečníckeho pultu neopustili, preto Danko schôdzu prerušil do štvrtka do 9:00. Danko zároveň na stredajšej tlačovej konferencii uviedol, že má riešenie, ako zabezpečiť, aby schôdza pokračovala.

Na schôdzi by mali poslanci v skrátenom legislatívnom konaní rozhodovať o troch vládnych návrhoch zákonov. Dva sú iniciatívou Smeru-SD. Ide o trináste dôchodky pre penzistov a zvýšenie rodinných prídavkov o sto percent. SNS zasa chce zrušiť diaľničné známky pre autá do 3,5 tony. Strana rovnako iniciovala rokovanie parlamentu o Istanbulskom dohovore. Členovia zákonodarného zboru budú hlasovať o vyjadrení súhlasu s uvedeným dohovorom.

Pozrite si priami prenos TU:

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: