AKTUÁLNE: SHMÚ vydalo výstrahu 1. stupňa pred mrazmi takmer na celom Slovensku. Víkend však prinesie teploty nad 20 stupňov

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pxhere

Meteorológovia upozorňujú na prízemné mrazy. Na pondelok ráno (15. 4.) od 2.00 h do 7.00 h vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) výstrahu prvého stupňa takmer pre celé Slovensko.

„Vo výške piatich cm nad povrchom sa ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu nula až mínus štyri stupne Celzia. Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny,“ informuje SHMÚ na svojom webe. Výstraha pred prízemnými mrazmi sa týka celého Bratislavského, Banskobystrického, Trenčianskeho, Prešovského a Žilinského kraja. Platí tiež pre väčšinu okresov Košického, Nitrianskeho a Trnavského kraja. O tom, či bude výstraha platiť aj na ďalšie dni vás budeme informovať.

Foto: wikipedia.org

Celý tento týždeň nás čakajú ranné teploty, ktoré budú naozaj nízke. Počasie by však malo byť stabilné, neprekvapí nás dážď a denné teploty budú čoraz vyššie. Ku koncu týždňa sa dočkáme aj teplôt, ktoré vystúpia nad 20 stupňov Celzia. Od budúceho týždňa by to malo byť aj nad 25. Tešiť sa tak môžeme na teplý a slnečný víkend a teda sviatky sa budú niesť v jarnom duchu. Aké počasie nás čaká dnes?

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Prevažne polooblačno. Teploty 10 až 15 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 5 až 2 a najvyššie denné 12 až 15 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 4 až -1 a najvyššie denné 10 až 14 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 4 až 0 a najvyššie denné 10 až 14 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota -1 a najvyššia denná 7 stupňov C. Vo výške 1500 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota -2  a najvyššia denná 3 stupne C. Vo výške 2000 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota -4 a najvyššia denná 0 stupňov C.

 

0
Komentovať (0)