AKTUÁLNE: Slnečno bude až do marca. Počasie na Slovensku bude stabilné, teploty do +16 stupňov

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixabay

Slovensko ale aj Európu celkovo čaká v najbližších dňoch stabilné počasie. Meteorológovia hovoria, že by mohlo vydržať aj do marca. Tak by nás čakali dva týždne plné slnka a nadštandardných teplôt.

Cez naše územie prechádza tlaková výš, ktorá by tu mala zotrvať až do konca mesiaca. Okolo 26. a 27. by sme však mohli byť ovplyvnení studeným frontom, ktorý by mohol stabilné počasie narušiť. Teploty sa budú pohybovať počas nasledujúcich dní od +10 až do +16 a koncom mesiaca očakávame aj plusové nočné teploty.

Foto: pixabay

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková výš. Polooblačno až oblačno a ojedinele hmla. Teploty 4 až 9 stupňov C. Na západnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 2 až -1 a najvyššie denné 6 až 9 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 1 až -4 a najvyššie denné 4 až 8 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne polooblačno. Najnižšie ranné teploty 1 až -3 a najvyššie denné 4 až 8 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota -4 a najvyššia denná 3 stupne C. Vo výške 1500 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota -6  a najvyššia denná 1 stupeň C. Vo výške 2000 m prevažne polooblačno. Najnižšia ranná teplota -8 a najvyššia denná -2 stupne Celzia.

0
Komentovať (0)