AKTUÁLNE: Slovensko sa zobudilo do bieleho rána. Vieme, koľko napadne a kde všade intenzívne sneží

Lucia Mužlová Ešte viac

Ilustračná foto: archív TASR - Lýdia Vojtaššáková

Dnes sme sa zobudili do zasneženého rána. Biela pokrývka je takmer na celom území Slovenska a to aj v nízkych polohách. Počas dňa sa pripravte na kašovitejší sneh a pozor by si mali dávať najmä vodiči.

FOTO TASR – Pavol Zachar

Ako informuje imeteo.sk, nad naše územie sa nasúva zrážkové pole, ktoré prináša sneženie. To nás čaká aj nasledujúce hodiny. Sneh však postupne z nižších polôh zmizne.

Naše územie dnes zasiahla prvá vlna sneženia. Zasnežené ráno majú predovšetkým obyvatelia stredného a východného Slovenska, kde napadlo počas noci aj niekoľko centimetrov snehu.

Na našich vozovkách sa tak vytvorila prvá vrstva snehu, ktorá bude komplikovať dopravu, predovšetkým na horských priechodoch. Sneženie by malo pokračovať aj počas dnešného dňa a najviac snehu sa očakáva na severe nášho územia. Zatiaľ čo na strednom a východnom Slovensku bude väčšinou snežiť, tak na západe územia by malo pršať. Zrážková činnosť by na našom území mala slabnúť v priebehu popoludnia.

Počasie na dnes

Foto: archív TASR (Adriána Hudecová)

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková níž. Zamračené a na mnohých miestach sneženie. Teploty -2 až 3 stupne C. Na západnom Slovensku prevažne zamračené a sneženie. Informuje o tom TASR.

Najnižšie ranné teploty -1 až -4 a najvyššie denné 0 až 3 stupne C. Na strednom Slovensku prevažne zamračené a sneženie. Najnižšie ranné teploty -2 až -7 a najvyššie denné -2 až 2 stupne C. Na východnom Slovensku prevažne zamračené a sneženie. Najnižšie ranné teploty -2 až -6 a najvyššie denné -2 až 2 stupne C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne zamračené a sneženie. Najnižšia ranná teplota -5 a najvyššia denná -3 stupne C. Vo výške 1500 m prevažne zamračené a sneženie. Najnižšia ranná teplota -7 a najvyššia denná -6 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne zamračené a sneženie. Najnižšia ranná teplota -10 a najvyššia denná -9 stupňov Celzia.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: