AKTUÁLNE: Stále pretrváva výstraha od SHMÚ. Na týchto miestach hrozí poľadovica a silné sneženie

Lucia Mužlová Ešte viac

FOTO TASR - Pavol Zachar

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková níž. Prevažne oblačno a na západe a severe snehové prehánky. Teploty -1 až 4 stupne Celzia. Na západnom Slovensku prevažne zamračené a snehové prehánky. Najnižšie ranné teploty 1 až -2 a najvyššie denné 1 až 4 stupne Celzia.

Na strednom Slovensku prevažne oblačno a snehové prehánky. Najnižšie ranné teploty 0 až -5 a najvyššie denné -1 až 3 stupne Celzia. Na východnom Slovensku prevažne oblačno. Najnižšie ranné teploty 0 až -4 a najvyššie denné -1 až 3 stupne Celzia.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -4 a najvyššia denná -2 stupne Celzia. Vo výške 1500 m prevažne oblačno a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -5 a najvyššia denná -4 stupne Celzia. Vo výške 2000 m prevažne oblačno a snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -7 a najvyššia denná -6 stupňov Celzia.

Meteorológovia varujú pred snežením v Žilinskom a Trenčianskom kraji. Najmä v horských oblastiach tu môže napadnúť 30 až 50 centimetrov nového snehu. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal do stredy (12.12.) rána výstrahu 1. stupňa. Predpokladaná výška nového snehu predstavuje podľa meteorológov potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, ako je doprava či pohyb osôb.

Pozri aj: Musia byť Vianoce naozaj plné stresu? Toto je 5 tipov, ako si ich spríjemniť a nezblázniť sa

TASR

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: