AKTUÁLNE: Testy dvoch lekárov z Ružinova sú podľa všetkého negatívne

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: SITA/AP

Dnes sa uskutočnil brífing premiéra Igora Matoviča a ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Verejnosť oboznámili s výsledkami testov dvoch lekárov z kliniky v Univerzitnej nemocnici Bratislava v Ružinove.

Testy dopadli negatívne. Lekári teda nemajú koronavírus. Informoval o tom Denník N, ktorému to potvrdil zdroj z nemocnice. Pozitívny test mal však lekár, ktorý je externista. Ľudia, ktorý s ním prišli do kontaktu sú v karanténe.

FOTO TASR – Jaroslav Novák

Dvaja testovaní lekári sa mali vrátiť z lyžovačky v Taliansku a nezodpovedne nastúpili do práce. Ako informuje portál Webnoviny, lekári mali príznaky akútneho respiračného ochorenia a pracovali bez ochranným pomôcok.

O 10:45 sa uskutoční brífing, na ktorom vystúpia Igor Matovič aj Marek Krajčí a verejnosť budú informovať o  aktuálnych informáciách týkajúcich sa koronavírusu vrátane výsledkov testov dvoch lekárov na klinike v Univerzitnej nemocnici Bratislava v bratislavskom Ružinove. TASR o tom dnes informovala Zuzana Eliášová, hovorkyňa a riaditeľka komunikačného odboru MZ SR poverená vykonávaním.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: