AKTUÁLNE: V Tatrách mrzne. Na teplejšie dni nateraz zabudnite, chladné počasie tak skoro neskončí

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: Unsplash.com

Ako sme vás informovali už vo včerajších správach o počasí, na Slovensko v posledných hodinách mieril studený prúd vzduchu, ktorý spôsobil výrazné oteplenie. Po tropických dňoch, kedy teploty na Slovensku siahali až k 37 stupňom nás tento týždeň čaká výrazné ochladenie. Teplý front vystrieda studený, ktorý prinesie slnečné počasie, no teploty budú klesať. Už včera ste sa mohli prebudiť do chladnejšieho rána.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tatry (@tatryslovakia) on

Ako informuje imeteo, najchladnejšie dnes bolo na Lomnickom štíte, kde mrzlo a teplota klesla až na mínus 5 stupňov. Vo vysokých oblastiach Slovenska je teda naozaj chladno, ak sa tam chystáte napríklad na turistiku, určite si nezabudnite pribaliť teplé oblečenie. Na Lomnickom štíte mrzne aj teraz a teplota klesá k -2 °C. Nasledujúce dni by mohlo byť ešte chladnejšie ako -5 °C. Mráz v Tatrách síce nie je neobvyklý ani v júli, no takéto nízke teploty sú pomerne nezvyčajné a siahajú k minimám.

Foto: Unsplash.com

Horúčavy nám niekoľko nasledujúcich dní nehrozia. Určite je to pre telo úľava, no takéto extrémne výkyvy nie sú zdravé. Z 37 stupňov na 20 je naozaj extrémne ochladenie a pre telo je to šok. Za studeným frontom, ktorý počas včerajšieho dňa postúpil cez našu oblasť sme sa dostali do studeného prúdenia. Studený vzduch sa k nám dostáva medzi tlakovou výšou so stredom nad Škandináviou a tlakovou nížou so stredom nad Ruskom. V chladnom, studenom prúdení sa budeme nachádzať niekoľko dní a tak s oteplením nepočítajte. Maximálne teploty počas dňa sa budú na našom území udržiavať pod hranicou +25 °C. Nad túto hranicu by sa mohli teploty dostať až na konci týždňa. Popoludňajšie teploty, ktoré nás čakajú budú na súčasnú ročnú dobu podpriemerné, doplnilo imeteo.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: