AKTUÁLNE: Vieme, kedy poriadne primrzne a príde druhá vlna sneženia. Takéto budú teploty

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Prvú vlnu sneženia máme za sebou. Biela pokrývka bola na celom území Slovenska, no radosť netrvala dlho. Počasie sa ustálilo, dokonca primrzlo a svietilo aj slnko. Nasledujúce dni sa budú niesť v depresívnom duchu plnom oblačnosti. Snežiť však bude čoskoro.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iMeteo.sk (@imeteo.sk) on

Ako informuje imeteo.sk, teploty sa zatiaľ na našom území držia v medziach dlhodobého normálu a máme za sebou už aj vlnu sneženia, ktorá zasiahla aj nížiny. Ďalšie sneženie čakajte v druhej polovici týždňa.

Prvá polovica tohto týždňa sa bude niesť v znamení oblačného a hmlistého počasia. V utorok počasie bude pod vplyvom frontu, ktorý na naše územie prinesie aj dážď. Sneženie sa však očakáva len na horách, a tak sa snehová pokrývka z nižších polôh vytratí.

V stredu sa očakáva prechodné zlepšenie počasia, nakoľko by sa cez našu oblasť mala presúvať tlaková výš, ale už vo štvrtok sa počasie opäť zhorší. Cez našu oblasť totiž začnú postupovať jednotlivé frontálne vlny, ktoré prinesú zrážky a postupne aj ochladenie. Hranica sneženia začne do nižších polôh klesať už vo štvrtok. Zrážky sa potom očakávajú až do konca týždňa.

Sneženie sa však od štvrtka neočakáva v nížinách. Hranica sneženia by sa mala pohybovať premenlivo od 300 do 500 m n.m. V nižších polohách sa očakávajú zrážky kvapalné, či zmiešané. Ojedinele si treba dať pozor aj na mrznúce zrážky.

Predpoveď na najbližšie dni

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iMeteo.sk (@imeteo.sk) on

Ako informuje SHMÚ na svojich sociálnych sieťach, počasie v najbližšie 3 dni nebude priaznivé. Dnes bude oblačno až zamračené, na mnohých miestach dážď alebo prehánky, od cca 1 200 m snehové. Nočné teploty +4 až –1, denné 2 až 7, na juhozápade do 9 stupňov.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na hmlu a tvorbu poľadovice takmer na celom Slovensku. Vydal preto výstrahy prvého stupňa. S hmlou s viditeľnosťou 50 až 200 metrov treba počítať od nedeľného večera až do pondelkového (9. 12.) doobedia. “Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity a môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,” uvádza SHMÚ. Na väčšine územia treba zároveň dávať pozor na poľadovicu. Výstrahy platia pre takmer všetky kraje okrem Bratislavského a Trnavského. Výstraha platí predbežne do pondelka do 12.00 h.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by iMeteo.sk (@imeteo.sk) on

V utorok čakajte veľkú, len ojedinele aj zmenšenú oblačnosť. Miestami, najmä na severe a východe, dážď alebo prehánky, od stredných polôh snehové. Nočné teploty 4 až –2, denné 1 až 7 stupňov.

Streda sa bude niesť v podobnom duchu. Veľká, postupne miestami zmenšená oblačnosť. Ojedinele dážď alebo prehánky, od stredných polôh snehové. Nočné teploty 2 až –4, denné 0 až 6 stupňov.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: