AKTUÁLNE: Vo veku 85 rokov dnes zomrela legenda, herečka Eva Krížiková

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: pixabay

Odišla slovenská legenda. Vo veku 85 rokov zomrela herečka Eva Krížiková. 

Informoval o tom portál Pluska, herečka vraj umrela v spánku v nemocnici. Správu budeme aktualizovať.

Vo veku 85 rokov zomrela v utorok v nemocnici v Malackách herečka Eva Krížiková. TASR o tom informovala tlačová tajomníčka Slovenského národného divadla (SND) Izabela Pažítková. Umelkyňa bola dlhoročnou poprednou členkou jeho činohry.

„Pre celé generácie vďačných divákov patrila k dámam slovenského umenia – divadelného, filmového i televízneho. Na doskách našej prvej scény vytvorila za šesť desiatok rokov viac ako 120 postáv. S príchodom Evy Krížikovej prichádzala na javisko radosť zo života, oplývala darom humoru a človečinou,“ uviedla Pažítková k zosnulej legende, ktorá svojím hereckým majstrovstvom stvárnila postavy nielen komediálne, tragikomické, ale i postavy tragické.

Rodina sa s poprednou umelkyňou rozlúči v úzkom kruhu. „Slovenské národné divadlo si jednu z ich najvýznamnejších umelkýň pripomenie na spomienkovom stretnutí na začiatku nasledujúcej divadelnej sezóny,“ uzavrela Pažítková.

Eva Krížiková bola dlhoročnou členkou Slovenského národného divadla. Účinkovala v mnohých televíznych inscenáciách a vo filmoch už od svojej mladosti. Vynikla ako interpretka komediálnych, ale aj tragických postáv. Pamätať si ju môžete aj z filmov Červené víno, Štvorylka alebo Obchod so šťastím.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: