AKTUÁLNE: Západné a stredné Slovensko pozor! Mínusové teploty, poľadovica a v tejto oblasti aj silné sneženie

Lucia Mužlová Ešte viac

Na západnom a strednom Slovensku sa vo štvrtok doobeda môže vyskytnúť poľadovica, vodiči by mali jazdiť opatrnejšie. Na svojej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Foto: pixabay

„Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ priblížili meteorológovia. Výstraha platí aj pre niektoré okresy východného Slovenska.

Podľa Slovenskej správy ciest je povrch na väčšine vozoviek suchý, prípadne vlhký. Poľadovicu cestári hlásia najmä v okolí Hurbanova a Tisovca.

Foto: pixabay

Ako informovalo imeteo.sk, už počas noci sa zhoršilo počasie na východnom Slovensku, ktoré prinesie výdatné snehové zrážky. Cez naše územie totiž budú postupovať jednotlivé frontálne vlny. Vývoj nasledujúce dni bude veľmi zaujímavý, nakoľko nás zasiahne dážď, mrznúci dážď a východ aj výdatnejšie sneženie.

Od severozápadu začne snežiť. Sneženie sa však na západnom a severozápadnom Slovensku pomerne rýchlo zmení na dážď. Treba však upozorniť, že nočné teploty sa budú pohybovať od +1 do -5 °C a tak sa na viacerých miestach môže tvoriť poľadovica.

V piatok podvečer začne cez naše územie od severozápadu postupovať ďalší front, ktorý prinesie dážď. Ten môže aj namŕzať. Snežiť by malo od 1800 m n.m., no to sa netýka východného Slovenska, kde sa očakáva výdatnejšie sneženie.

Foto: pixabay

Východ Slovenska a to predovšetkým krajný východ, menovite okresy: Stropkov, Medzilaborce, Humenné, Snina, Vranov nad Topľou, Michalovce, Sobrance a z časti aj Trebišov čaká sneženie, ktoré v polohách od 300 m n.m. bude aj výraznejšie.

Sneženie tu dorazí v piatok ráno a trvať by malo až do sobotňajšieho rána. Za 24 hodín sa očakáva, že môže v tejto oblasti napadnúť 5 až 15 cm nového snehu.

Viac informácií o počasí nájdete na imeteo.sk

Pozri aj: Aké mená detí sú momentálne v kurze? Toto je TOP 40 mien, ktoré budú populárne v roku 2019

Lucia M, TASR, imeteo.sk

0
Komentovať (0)