AKTUÁLNE: Zasiahne nás vlna horúčav a tropických teplôt. V týchto častiach Slovenska to bude až +37 stupňov

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: archív TASR

Počas budúceho týždňa Slovensko čaká veľa tropických dní po sebe. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti. Teplotne nadnormálne počasie na Slovensku prevláda podľa SHMÚ už od začiatku júna, ale budúci týždeň sa ešte oteplí. Informovalo o tom TASR.

Foto: pixabay

Keďže sa zároveň očakáva prevažne jasné až polooblačné počasie a oblačnosť sa zväčší len miestami a prechodne, znamená to, že Slovensko čakajú veľké horúčavy. Od pondelka 10. júna do stredy 12. júna vystúpi popoludní v nižších polohách teplota vzduchu na 26 až 33 a vo štvrtok a piatok dokonca na 28 až 34 stupňov Celzia.

Veľmi teplo bude aj v noci a minimálna teplota nad ránom pri východe slnka bude od pondelka do piatka väčšinou na úrovni 18 až 12 stupňov Celzia, v dolinách bude spočiatku miestami okolo desať stupňov Celzia. Na juhu môže byť vo štvrtok a v piatok ranné minimum až okolo 20 stupňov Celzia.

Ako informoval portál imeteo, už v utorok by mohli teploty v najteplejších oblastiach atakovať hranicu +35 °C, pričom túto hranicu budú teploty na našom území od stredy prekračovať pravidelne. Predbežne to vyzerá, že najteplejšie bude vo štvrtok a v piatok, kedy by teploty na našom území mohli vystúpiť až k +37 °C. Vlna horúčav však zasiahne celú strednú Európu a aj Balkán, kde teplota bude stúpať až k +40 °C. Teploty, ktoré budú stúpať až k hranici +35 °C nás tak zrejme čakajú do polovice júna. Postupne však budú pribúdať aj búrky.

Pridávame poznámku, aby ste v žiadnom prípade nepodceňovali pitný režim. Najlepšia je čistá voda izbovej teploty. Najohrozenejšie skupiny sú malé deti a starší ľudia.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: