AKTUÁLNE: Známy český herec dostal infarkt a je v nemocnici

TASR Ešte viac

Foto: archív TASR

Český herec a komik Oldřich Kaiser prekonal infarkt myokardu a je hospitalizovaný na jednotke intenzívnej starostlivosti. O jeho zdravotnej indispozícii informovalo vo štvrtok Divadlo Kalich, kde Kaiser hrá v niekoľkých predstaveniach, napísal portál Novinky.cz.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Markéta Vachovcová (@market.vachovcova) on

Aký je jeho aktuálny stav?

“Oldřich Kaiser sa cíti dobre, ale lekári mu nariadili šesť týždňov pokoj,” povedal českému denníku Právo tlačový hovorca Divadla Kalich Jaroslav Panenka. Júlové predstavenia sa presúvajú na náhradné septembrové termíny, napríklad predstavenie Ženy za pultem a kabaret Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakom.

Kaiser (64) sa do povedomia širokej verejnosti v bývalom Československu dostal najprv ako komik vo dvojici s Jiřím Lábusom v obľúbenom zábavnom televíznom programe Možná přijde i kouzelník. Vo filmoch zaujal v neskorších rokoch aj výraznými charakterovými úlohami, napríklad v snímkach Tmavomodrý svět, Pouta, Po strništi bos či Obsluhoval jsem anglického krále. Hral tiež vo filmoch Líbáš jako Bůh a Líbáš jako ďábel. V posledných rokoch vystupuje ako hudobník v duu s pesničkárkou Dášou Vokatou, uviedol portál Novinky.cz.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: