AKTUÁLNE: Zrútilo sa ukrajinské lietadlo so 176 pasažiermi na palube. Nehodu nikto neprežil

TASR Ešte viac

Foto: TASR/AP

Krátko po štarte z letiska v iránskej metropole Teherán sa v stredu zrútilo ukrajinské dopravné lietadlo typu Boeing 737 so 180 ľuďmi na palube. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na iránske médiá.

Iránska tlačová agentúra Fars uviedla, že príčinou havárie lietadla boli pravdepodobne technické problémy. Lietadlo typu Boeing 737-800 spoločnosti Ukraine International Airlines (UIA) smerujúce do ukrajinskej metropoly Kyjev sa zrútilo na predmestí Teheránu krátko po vzlete z Medzinárodného letiska imáma Chomejního. Podľa internetovej stránky Flightradar24 stroj odštartoval z Teheránu o 03.42 h SEČ. Posledné údaje z jeho paluby zaznamenalo riadenie letovej prevádzky o 03.44 h SEČ.

Na mieste nešťastia, ku ktorému došlo v juhozápadnej časti Teheránu, zasahuje najmenej desať vozidiel rýchlej zdravotníckej pomoci. K miestu havárie bol vyslaný aj tím vyšetrovateľov. Haváriu lietadla ukrajinských aerolínií so 180 ľuďmi na palube, ktoré sa v stredu zrútilo v iránskej metropole Teherán, nikto neprežil. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie iránskeho Červeného polmesiaca.

Iránske pátracie tímy objavili jednu z čiernych skriniek havarovaného ukrajinského lietadla, ktoré sa v stredu zrútilo v iránskej metropole Teherán. Kyjev medzitým predbežne potvrdil, že haváriu nikto neprežil.

Ukrajinský premiér Olexij Hončaruk uviedol, že na palube stroja sa zrejme nachádzalo 167 cestujúcich a deväť členov posádky. Podľa správ iránskych médií sa jedna z tzv. čiernych skriniek – záznamník letových údajov z havarovaného Boeingu 737 – našla na mieste nehody neďaleko Teheránu. Zariadenie bolo odovzdané príslušným iránskym úradom, informovala agentúra TASS.

„Podľa predbežných údajov sú všetci cestujúci aj členovia posádky mŕtvi,“ napísal na Facebooku ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinská ambasáda v Teheráne podľa neho preveruje okolnosti tragédie i zoznamy obetí, napísala agentúra AFP. Zatiaľ nie je známe, koľko je medzi obeťami ukrajinských občanov. Na miesto nehody prišiel aj ukrajinský konzul.

 

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: