Akým spôsobom držíte pohár? O vašej osobnosti to môže prezradiť viac, ako si myslíte, tvrdia odborníci

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Pokiaľ ide o neverbálnu komunikáciu, spôsob, akým držíte pohár, je bohatý na signály, ktoré by si človek bežne nevšimol. 

Niektorí odborníci skutočne zistili, že je možné získať presnú predstavu o základných vlastnostiach človeka z jemných detailov, napríklad aj zo spôsobu, akým držíte v ruke alebo v rukách pohár. Portál The Epoch Times spísal hneď niekoľko z nich, vďaka ktorým môžete zistiť, aké sú črty vašej osobnosti.

Pohár objímate

Ak máte tendenciu objať váš pohár oboma rukami, tak ste pravdepodobne niekto, kto nápoj používa ako rekvizitu na upokojenie v sociálnych situáciách, čo naznačuje, že sa necítite príliš komfortne. Ste však tým najlepším poslucháčom. Ste úprimný, srdečný a empatický a ste neustále po ruke, keď vás niekto potrebuje. Aj keď možno nepatríte k ľuďom s vysokým sebavedomím, máte odhodlanie, ktoré z vás robí dokonalého kandidáta na dlhodobé projekty či prácu bez dozoru. Veria, že si prácu urobíte.

Foto: unsplash

Za vrch

Osoba, ktorá drží svoj pohár za vrch naznačuje vysoké sebavedomie a náchylnosť k riskovaniu. Ak takto držíte pohárik, potom ste pravdepodobne zručným človekom, ktorý je veľmi spoločenský a nebojíte sa, že občas niečo rozlejete ako v živote, tak aj doslova. Pravdepodobne sa dobre cítite v spoločenskom kruhu a často vystupujete ako vodcovská osobnosť. Ľudia ku vám cítia rešpekt a dôveru a pre mnohých ste vzorom.

Za stopku

Ak držíte svoj pohár za stopku, je pravdepodobné, že ste v živote jemným človekom. Veľmi si vážite jemnosť a eleganciu, ale aj dobré jedlo a víno a chcete sa o ne podeliť s ľuďmi, ktorých máte radi. Často sa o vás hovorí, že ste dobrým hostiteľom, ale aj dekoratérom. Ľudia, ktorí takto držia pohár sú vrelí, zvedaví a radi spoznávajú nových ľudí.

Foto: unsplash

Držanie za bok

Takto drží pohár väčšina ľudí, pretože je to akosi najvhodnejší spôsob, ktorým môžete pohár držať. Ak ste fanúšikom tohto štýlu, potom ste pravdepodobne rozumný človek, ktorý uprednostňuje praktickosť pred prebytkom. Tí, ktorí majú tendenciu takto držať svoj pohár sa väčšinou riadia srdcom a nie hlavou.

Foto: unsplash

Psychológ Glenn Wilson vysvetľuje, že jednoduchý spôsob, ako držíte pohár, o vás prezrádza oveľa viac, ako by ste si mysleli a do veľkej miery je to práve v podvedomí, kde sa odráža to, aký typ človeka ste, aké máte vzťahy a ako sa správate.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: