Alu patra: Keď sa naučíte tento recept na jednohubky z Indie, prekvapíte každú návštevu


Ak ste ešte neskúšali indické jedlo, je načase. My v babských veciach vám chceme s potešením predstaviť recept na neobvyklé, no chutné zemiakové alu patri. Jedná sa o vegetariánsky pokrm, ktorý však očarí aj milovníkov mäsa. Čo je typické pre indickú kuchyňu? Ak poviete, že korenie kari či kurkuma, tak sa nemýlite. Nechýbajú ani v tomto recepte.

indickeslimaky1
takprosto.cc

Korenie dokáže svojou vôňou a chuťou jedlo ozvláštniť a vylepšiť, no treba s ním pracovať opatrne, najmä ak sa jedná o indické koreniny. Vďaka kurkume je cesto lákavo žltej farby, zemiakové slimáky majú neodolateľnú chuť a rozprávkovú vôňu.

Budete potrebovať:

Na cesto

100 ml vody

1/2 lyžičky soli

200 gramov múky

1 polievková lyžica rastlinného oleja

štipka mletej kurkumy a štipka kari korenia

Na náplň

4 stredné zemiaky

1 lyžička cukru

1 lyžička soli

obľúbené bylinky ako napríklad petržlenová vňať, bazalka, kôpor, koriander…

1/2 lyžičky kari

1 lyžička mletého zázvoru

1 lyžička sezamových semienok

Postup:

Zemiaky najskôr dôkladne umyte a uvarte v šupke. Nechajte ich vychladnúť. Keď budú mať izbovú teplotu, urobte z nich kašu. Pridajte nakrájané bylinky, sezamové semienka, soľ, cukor, kari korenie a dobre premiešajte. Náplň je týmto pádom pripravená a môžete ju zatiaľ vložiť do chladničky.

indickeslimaky3
takprosto.cc

V miske si zmiešajte múku, kurkumu, soľ, vodu a olej. Vytvorte spojité cesto a zakryte ho utierkou, pričom ho nechajte oddychovať aspoň 30 minút. Nakoniec ho vyvaľkajte do tvaru obdĺžnika, pričom by malo mať hrúbku aspoň 3 až 4 milimetre. Chladnú plnku pomocou lyžice naneste na cesto a dobre roztrite. Cesto zrolujte a vytvoríte tak roládu.

indickeslimaky4
takprosto.cc

Na pomúčenej doske rozrežte roládu na kúsky, ktoré budú hrubé aspoň 1,5 až 2 centimetre.

indickeslimaky5
takprosto.cc

Slimáky pečte v panvici s rozpáleným olejom dozlata.

indickeslimaky6
takprosto.cc

Nepozdáva sa vám náplň s indickým korením? Vytvorte si svoju vlastnú s paradajkovým pretlakom a pizza korením. Pripraviť ich môžete aj nasladko. Fantázii sa medze nekladú, najmä pokiaľ sa jedná o recepty. Dobrú chuť.

indickeslimaky7
takprosto.cc

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

 

Viac rýchlych a netradičných receptov nájdete TU.


Komentáre

komentárov

'); // za telo článku vlož sitelement zónu //content_block.insertAdjacentHTML('afterend',''); // zavolaj sitelement async script //(function(d, t) { var g = d.createElement(t), s = d.getElementsByTagName(t)[0]; g.src = 'https://ad.sitelement.sk/www/delivery/asyncjs.php'; s.parentNode.insertBefore(g, s);}(document, 'script')); }]); _adform.push([vastOrPmpId+'.pmp.success', function() { // použi na testovanie //console.log('great success!'); }]); _adform.push([vastOrPmpId+ '.ad.ready', function() { // použi na testovanie //console.log('ad is ready'); }]); })(window, document, (Adform = window.Adform || {}));