Amatérske vs. profesionálne fotografie. Skúsený fotograf ukázal triky, vďaka ktorým budú aj vaše fotky vyzerať ako z ateliéru


Mnohým ľuďom sa často stáva, že v porovnaní s profesionálmi nie sú ich fotografie tak dobré ako by chceli. Niekedy nevyhovuje prostredie, inokedy je príliš veľká tma alebo nevieme dokonale zachytiť to, čo vidíme. Podobne to vnímal aj fotograf Phillip Haumesser, no všetko sa zmenilo narodením jeho syna a snahou urobiť mu čo najlepšie fotografie, ktoré budú mať svoje čaro aj po rokoch.

Na to, aby začal vnímať krásy okolo seba, mu stačilo vziať do ruky fotoaparát a zrazu bol pred ním úplne iný svet. „Začal som si všímať to, ako svetlo ovplyvňuje celkový obraz a ako perspektíva mení celú atmosféru fotografie,“ vysvetľuje Haumesser. Podľa neho sa nám svet prihovára pomocou farieb a všetkého, čo okolo seba vidíme. „Je to ako pozerať film, no odohráva sa v našom okolí a my ho žijeme,“ tvrdí Haumesser.

Po tom, ako sa stal fotografom, sa rozhodol spomaliť a užívať si to, čo mu príroda ponúka. Začal si všímať detaily a chcel, aby každý videl to, čo on. Zadarmo zorganizoval kurz fotografovania pre každého, kto to chcel skúsiť. Dá sa to jednoducho a lacno, nepotrebujete drahé fotoaparáty a objektívy. Použiť sa dá pokojne aj mobil.

Pozri aj: TEST: Zavrite oči a prstom ťuknite do tabuľky. Číslo, ktoré ste si zvolili, prezradí viac o vašom osude

zdroj: babskeveci.sk, philliphaumesserphotography.com, boredpanda.com


Komentáre

komentárov