Analytici majú jednoznačnú odpoveď: Očkovaných je na Slovensku viac ako nezaočkovaných, výpočty sa robia zle

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Už niekoľko mesiacov počúvame o tom, že Slovensko je v prípade očkovania pozadu. Tiež počúvame o tom, ako sú nezaočkovaní na Slovensku v prevahe. Podľa analytikov to ale nie je celkom pravda.

Na stránke Dáta bez pátosu analytici opäť zverejnili zaujímavý príspevok, v ktorom sa snažia uviesť veci na pravú mieru. Podľa nich vôbec nie je pravda, že očkovaní sú v menšine, práve naopak. Výpočty sa podľa nich nerobia úplne dobre, rpetože sa uvádzajú na počet obyvateľov v krajine. Uvádza sa, že zaočkovaných je 45 % obyvateľov, no nemali by sme sa na to pozerať v globále.

“Nešťastím je, že sa zaočkovanosť udáva na celkový počet obyvateľov. Rovnako je v štatistikách nešťastím, ak sa udáva počet litrov vypitého alkoholu v krajine na celkový počet obyvateľov. Očkovať sa môžu na Slovensku podľa svojho rozhodnutia (prípadne rozhodnutia zákonných zástupcov) občania nad 12 rokov. Tých je podľa štatistiky spolu 4 750 000. ZAočkovaných je dnes na konci septembra 2 450 000 ľudí. JE TO VÄČŠINA obyvateľstva, ktoré je možné očkovať. NEzaočkovaných je MENŠINA.

Ľudia sa dávajú zaočkovať

Každý deň sa presunie asi 2500 ľudí z jednej skupiny do druhej a rozdiel, ktorý bol nedávn o NULA, sa zväčšuje. Niekto to volá zdravý rozum, niekto solidarita, niekto ochrana. My komentujeme dáta a vyzerá to tak, že sa bude rozdiel medzi počtami zaočkovaných a nezaočkovaných zvyšovať. Tiež je pravda, že v podstate jediné miesto, kde je MENŠINA nezaočkovaných VO VEĽKEJ väčšine, sú infekčné oddelenia nemocníc.

A ešte to tak chvíľu zostane. Je to za celé Slovensko asi 80:20, po regiónoch sa to môže líšiť od 2/3 : 1/3. Podľa kriku, podľa počtu príspevkov, podľa množstva reakcií to môže vyzerať opačne. Skúste sa pozrieť na obrázok nižšie: Ktorý kruh v strede (z tých dvoch oranžových) je väčší? Strýko Titchener pletie hlavy ľuďom už dlhé roky. Naše oči a uši nás niekedy klamú. Kalkulačka a excel väčšinou nie.”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: