Analytici opäť vydali upozornenie. Na Slovensku máme ďalšie čierne okresy

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Analytici už niekoľko mesiacov upozorňujú na to, že covid automat potrebuje nevyhnutnú zmenu. Ich slová však zatiaľ nikto nezobral do úvahy.

Pozitívne prípady koronavírusu idú za posledné dni poriadne hore a mnohých ľudí čísla priam desia. Analytici z Dát bez pátosu však opäť zverejnili niekoľko informácií, ktoré ľudí prekvapili.

“Pozitívnych máme koncentrovaných v pár regiónoch a tam je to úloha regionálnych hygienikov sa pozrieť na históriu osláv za posledný víkend a na okolie zistených pozitívnych.
ZA TATRAMI: V klube “silných” vítame Starú Ľubovňu, ku ktorej pribudne čoskoro Svidník, Kežmarok a Sabinov – kam sa presunuli po zákaze v Bardejove oslavy minulý víkend – (vďaka za info našim informátorom).
KYSUCE A ORAVA: Okolo Žiliny krásne rastie a vysokú pozitivitu PCR testov majú Kysuce a Orava. Žilinská nemocnica bude slúžiť ako spádová. Vypomôže Martin a Ružomberok. Ale čísla sú zatiaľ nízke a pacienti rotujú rýchlo – nezostávajú v nemocnici ani týždeň.

GEMER, NOVOHRAD, KRUPINA: Celá južná časť Slovenska je OK od Dunaj. Stredy, Komárna, Nových Zámkov a Levíc. Potom smerom na východ spadne zaočkovanosť o 10 % zo 45 na 35. Ale s tým to určite nesúvisí (hafanana). Od Krupiny až po Rožňavu chytáme postupne červenú a čiernu.
BRATISLAVSKY KRAJ, DUNAJSKÁ STREDA, KOMÁRNO: Región na pohodu spolu aj s Trnavou a Hlohovcom, Šaľou a Galantou. 

Dôležitá je miera zaočkovanosti

Ako referenčnú prikladáme aj mapu plnej zaočkovanosti Slovenska podľa okresov. Pripravujeme aj mapu pestovateľov hrozna podľa kvality burčiaku a mapu pestovateľov vlašských orechov podľa ich veľkosti, lebo nám to celé nejde do hlavy. Oceníme aj iné nápady prípadných korelácií, nebodaj kauzalít, múdrosti je po internete veľa, strácame sa v tom, ďakujeme za tipy.

Aký je predpoklad?

PREDIKCIA
S rastom počtu pozitívnych, zvlášť pri dohľadávaní v okolí pozitívnych v čiernych okresoch sa dostaneme o krok ďalej. Potrebujeme robustnejšie čísla. Do konca septembra by sme mohli byt na dvojnásobku a závery sa budú robiť ľahšie.
Stále platí, že červená nie je pandémia a aj fialová sú len ohniská v konkrétnych obciach. Čierna je v tomto stave absolútne nevhodná a predčasná. Bratislava s okolím by mala byť v zelenej a bez obmedzení. Sledujme nárasty príjmov do nemocníc, to je najlepší indikátor rastúcich problémov v regióne. Zatiaľ je ním Východ a Trenčín.

Celá DELTA je hyperohnisková záležitosť a veríme, že aj farbenie okresov zoberú do rúk regionálni hygienici a doprajú okresom “na pohodu” pokoj a minimálne obmedzenia.”

1
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: