Analytici povedali, kedy príde vrchol tretej vlny: Ak sa nezmení covid automat, čaká nás núdzový stav

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: unsplash

Covid automat je už niekoľko týždňov pod paľbou kritiky. Je dôležité povedať, že ho nekritizujú len bežní občania, ale aj odborníci. Podľa nich je veľmi prísny a keď sa nezmení, Slovensko bude čoskoro v čiernej fáze.

Analytici už niekoľko týždňov upozorňujú na to, že covid automat je nastavený veľmi prísne a nesprávne, vzhľadom na celú situáciu. Oproti druhej vlne sa teraz nemôžeme pozerať len na počty infikovaných, ale viac brať do úvahy počty hospitalizovaných či výjazdy sanitiek ku vážnym prípadom ochorenia covid-19. Najnovšie na svojej stránke Dáta bez pátosu zverejnili analytici ďalšiu prognózu. Zdá sa, že vrchol tretej vlny príde na dušičky.

Vrchol príde na dušičky

“Predpokladáme a aj odpovedáme, že vrchol tretej vlny by mohol prísť okolo Dušičiek. Kvôli nástupu detí do škôl a odoznievaniu leta to môže byť aj skôr, a ako ukazuje príklad z iných krajín, ktoré si už Deltou prešli, následný pokles zo špičky býva pomalší. Analytik upozorňuje, že ak sa nezmení COVID automat, bude celé Slovensko na Dušičky takmer v núdzovom stave a v tmavých farbách.

Šíreniu delty nevieme dlhodobo zabrániť. Držme si palce. Ak vieme zorganizovať návštevu pápeža, prosíme nechať otvorené aj školy a na univerzitách pristúpiť k prezenčnému vzdelávaniu a online len v rizikových okresoch a v rizikovom čase. Vzdelanie máme my na prvom mieste.”

Ľudia sú pobúrení

Mnohí ľudia sú, samozrejme, pobúrení a nad prognózou krútia hlavou. Príde im nemysliteľné, že sa opäť všetko kumuluje okolo sviatkov, obzvlášť okolo dušičiek, ktoré sú pre mnohých ľudí veľmi podstatné. Mnohí sa v komentároch vyjadrili aj k Vianociam a Veľkej noci budúci rok, ktoré budú podľa nich opäť spojené s množstvom opatrení.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: