Armani ukázal, ako by sa mali obliekať všetky normálne ženy. Jeho heslo znie: „Hlavne pohodlne a žensky“


Ikona módneho sveta Giorgio Armani má na eleganciu nos. Doslova. Módny guru svojou tvornou dokázal, že byť krásna nemusí byť vždy len tesné a upäté. Armaniho štýl je kombináciou pohodlnosti, elegancie a ženskosti zároveň.

takprosto.cc

Oblečenie pre každú ženu

Taliansky dizajnér má už na chrbte 8 krížikov, no dodnes si zachováva šarm a bystrú myseľ. Tvrdí, že ženy by mali nosiť jednoduché šaty z kvalitných materiálov. Nie je predsa in byť krásna, no spotená, nervózna, či dokonca mrzutá. Mäkké tkaniny, bavlnka, minimalizmus. Pozrite sa, ako by sa mal obliekať všetky ženy bez ohľadu na štýl, ktorý preferujú.

takprosto.cc

Armaniho „žena“

„Elegancia je kľúčom k objaveniu, nepodlieha vplyvu času, no zabezpečením, že nikdy nevyjde z módy a tak ani móda nevyjde z vás“, povedal raz Armani na margo toho, ako by sa mali ženy obliekať. „Pre mňa ako muža je oveľa dôležitejšia pohodlnosť, ako krátkodobé módne trendy“.

takprosto.cc

Osobnosťami reklamnej kampane zameranej na módu prístupnú a príjemnú ženám sa stali Stella Tennant, Eva Herzig, Yasmin Le Bon a Nadja Auermann.

takprosto.cc

Celá kolekcia je navrhnutá v neutrálnych tónoch, preferuje čisté línie a pohodlie a je neodolateľne ženská a elegantná.

takprosto.cc

„Vyberajte si tkaniny a materiály v neutrálnych farbách, bez jasných a žiarivých vzorov. Sú neuveriteľne praktické, nadčasové a nikdy ich nebudete musieť vyhadzovať“, radí guru módneho sveta.

takprosto.cc

Fotografie k reklamnej kampani nafotili zámerne v čiernych, bielych a sivých odtieňoch. Tvorcovia tento krok odôvodňovali tým, že textúra tkanív je tak lepšie viditeľná a ženy si viac vryjú do pamäti, že majú ísť po jednoduchosti a kvalite.

takprosto.cc

Armani je známy tým, že miluje ženské kostýmy. Podľa neho v nich ženskosť jednotlivých modeliek vynikne viac, než v čomkoľvek inom. Kostýmy nájdete v každej kolekcii slávneho návrhára.

takprosto.cc

„Ak chcete vytvoriť dobrú kolekciu, musíte aj v bežnom živote žiť zmyslovo, nie racionálne“, tvrdí Armani. Proces tvorby vyzerá podľa jeho spolupracovníkov ako kúzlo. Armani je skutočný umelec vo svojom odbore. Sústredí sa iba na svoje ruky a látky, ktorými zahaľuje figuríny ako sochy. V procese realizácia návrhov je skutočným mágom.

takprosto.cc

„Nebuďte príliš horlivé pri výbere oblečenia. Najštýlovejší ľudia budia dojem, že svojmu vzhľadu nevenujú ktovieakú pozornosť“, odporúča návrhár všetkým ženám. Niečo na tomto tvrdení zrejme naozaj bude.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc


Komentáre

komentárov