Rozmaznaný chlapec mal vyložené nohy na sedadle, kam si nikto nemohol sadnúť. Neznámy muž mu dal lekciu jeho života

Monika Miková Ešte viac

Foto: twitter.com/isabel

Každá doba so sebou prináša niečo nové. Technologický posun nám umožňuje mať každý deň o niečo ľahší. Niekedy sa však stáva, že nepodstatným veciam dávame obrovský význam a to, čo je dôležité prehliadame.

Inak tomu nebolo ani v prípade chlapca cestujúceho spoločne s matkou metrom. Chlapec bezohľadne zaberal dve až tri miesta, ležiac na sedadlách hrajúc sa so svojim mobilným telefónom. Traja dospelí ľudia unavení cestovali z práce a nemohli si ani sadnúť. Až to jedného z nich nahnevalo natoľko, že si sadol na chlapcove nohy. Chlapec zostal šokovaný a prekvapený z toho ako si to ten pán vôbec dovolil. Podobne reagovala i chlapcova matka so slúchadlami na hlave, ktorá svojho syna ani raz neupozornila, že si má sadnúť normálne. Mladík tak musel cestovať zvyšok trasy v preňho nepohodlnej polohe.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Repostal Service🇱🇷 (@theeverythangtrillpage) on

Úprimne neznámemu pánovi fandíme. Áno, hovoríme si, že deti sú dnes také, onaké. Doba sa zmenila, majú toho veľa. Lenže svet tvoríme my a ľudskosť má byť našou prirodzenosťou a nie raritou. Očakávame toho veľa od druhých a pritom niekedy sami neurobíme žiaden ústupok.

Pamätám si ako nám v triede raz náš starší učiteľ nemčiny spomínal podobný zážitok z MHD, ktorý sa mu stal. Uťahaný cestoval z roboty na druhú stranu mesta cca 30 min. Autobus bol celkom plný a zazrel jedno voľné miesto vedľa dievčaťa, ktoré tam malo pohodený ruksak. Slušne sa jej spýtal, či má voľné miesto a ona, že nemá. Vysvitlo, že držala miesto kamarátke, ktorá nastúpila o zastávku ďalej. Nakoľko bolo v autobuse celkom dosť ľudí dievča sa začalo predierať k sedadlu vedľa kamarátky. Keď to spozoroval učiteľ zostal sa držať sedadla tak, že sa kamarátky k sebe nedostali a nakoniec sa celou cestou na prázdnom mieste viezol len ruksak.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by World Street Art (@_world_street_art_) on

Rodičia dnes zabúdajú, že netreba deťom dať všetko materiálne a tým to končí. Zostávajú dlho v práci, aby im zabezpečili, čo najkvalitnejší život. No je najnovší mobil, počítač, či tablet to, čo skutočne ich deti potrebujú? A kde je výchova? Kde je vzor? Deti chcú predsa len ich prítomnosť, pohladenie a lásku. Aj materiálne veci sú dôležité, ale nie v prehnanej miere.

Staršia generácia sa pýta, čo je to s tou mládežou? My sme takí neboli, boli sme slušní, vážili sme si autority. I keď sme toho veľa nemali vedeli sme, čo je už cez čiaru.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ange (@pinguange) on

Pravda je, že aj vtedy boli drzé deti. Dnes sa však v spoločnosti stretávame, čím ďalej tým viac s patologickými problémami, ktoré ničia rodiny – nevera, alkoholizmus, agresivita, drogy a i. Iné prípady sú naopak deti s prehnaným sebavedomým, ktoré rodičia živia. Vychovávané sú v domnienke, že tak je to správne, čo chcem si vydobyjem arogantným správaním. A keď to tak nepôjde aspoň všetkým vôkol znepríjemním život a v konečnom dôsledku i tak bude po mojom. Stretávajú tak vo svojom okolí s javmi, ktoré samé nevedia spravovať vnútorne a volajú o pomoc svojim znepokojivým správaním. Chýba im slušnosť, ľudskosť. Nezabúdajme, že mi raz zostarneme. Ako sa budú naše deti správať k nám?

boredpanda.com
0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: