Atény sú v plameňoch. Oheň sa šíril veľmi rýchlo, ľudí v noci budili, aby ich evakuovali

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: TASR/AP Photo/Thanassis Stavrakis

Východné predmestie Atén zachvátil rozsiahly požiar a úrady už nariadili evakuáciu domov v jeho okolí, informovala v pondelok agentúra AP.

Požiar sa rýchlo rozšírili až takmer k vrcholu horského masívu Hyméttos (výška 1026 metrov nad morom), ktorý oddeľuje predmestie Peania od hlavného mesta. Z Atén je vidno plamene šľahajúce zo svahov hory. Na mieste zasahuje približne 130 požiarnikov s 42 vozidlami.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joanna (@thisgirljoanna) on

Ako informoval portál Time, požiar v Aténach sa rozširoval najmä počas noci a aj nad ránom. Hasiči a dobrovoľníci chodili od dverí k dverám a budili nič netušiacich ľudí, ktorých potrebovali z oblasti evakuovať. Momentálne by mal byť požiar pod kontrolou, aj keď úrady vydali výstrahu. V tejto oblasti je totiž veľmi horúco a ohňu prajú aj poveternostné podmienky. Vietor totiž výrazne pomohol šíreniu požiaru.

Do hasenia sa zapojila aj vojenská základňa a hasičské autá sa museli dostať ťažkým hornatým terénom. Na úsvite sa k haseniu pridali aj špeciálne helikoptéry. Prehľad škôd bude jasnejší dnes.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: