Až takto neuveriteľne sa môže zdeformovať. Fotografka zachytila, aké netradičné tvary môže mať detská hlava tesne po pôrode

Lucia Mužlová Ešte viac

Asi každý rodič vám môže potvrdiť, že narodenie potomka je silná a veľmi emocionálna záležitosť. Aj keď sa všetci zhodneme na tom, že bábätká sú nádherné, tesne po narodení ich výzor môže niekoho nezasväteného aj mierne odpudzovať. Okrem toho, že je dieťa pokryté pôrodnými tekutinami, tak sú na ňom badateľné aj prirodzené deformácie, ktoré nastávajú počas vaginálneho pôrodu pri prechode rodiacimi cestami. 

Na internet sa najnovšie dostali veľmi zaujímavé fotografie, ako sa môže detská lebka pri pôrode deformovať. Ide o úplne bežný a normálny jav, kedy sa hlava dieťaťa zmení do tvaru kužeľa, aby ľahšie prešla rodidlami. Pravdou ale je, že nasledujúce fotografie chlapčeka menom Graham sú trochu extrémnejšie a pôrod jeho hlavu zmenil o čosi viac, ako zvyčajne.

Kayla Reeder

Pôrod Grahama trval asi hodinu a jeho hlava sa takto netradične preliačila aj kvôli nie úplne ideálnej polohe pri prechode pôrodným kanálom. To spôsobilo takúto zvláštnu deformáciu.

Kayla Reeder

Ak máte strach o zdravie malého chlapca, nemajte obavu. Novorodenci nemajú pri pôrode plne vyvinuté lebečné kosti  a to práve z toho dôvodu, aby sa mohla hlava lepšie pretlačiť von. Mäkké lebečné plochy sa začnú po pôrode spevňovať a aj deformácie, ktoré pri pôrode nastanú sa rýchlo upravia. Pôrodníci ubezpečujú, že hlava malého Grahama bude mať úplne bežný a ničím odlišný tvar od ostatných ľudí.

Pozri aj: Tehotné ženy by mohli legálne páchať vraždy a nič by im nehrozilo. V USA omylom schválili návrh mimoriadne kontroverzného zákona

 iflscience.com
0
Komentovať (0)