BLESKOVÁ SPRÁVA: Obchody budú na celom Slovensku v nedeľu zatvorené

Lucia Mužlová Ešte viac

Ilustračná foto: Bullopus [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Upravené otváracie hodiny pre predajne naprieč Slovenskom začínajú platiť od 23. marca a platiť budú až do odvolania. Dnes sa k nim pridalo aj nové nariadenie. V nedeľu budú obchody s potravinami zatvorené.

Na dnešnom brífingu o tom informoval premiér Igor Matovič. V priamom prenose predstavuje opatrenia, ktoré vám prinesieme aj v kompletnom článku. Zatiaľ jedno z najzásadnejších je nariadenie o otváracej dobe obchodov s potravinami. V nedeľu bude zatvorené. Tieto dni by mali prevádzky využiť na dôkladnú dezinfekciu.

Ďalším dôvodom je aj vyčerpanosť predavačov a predavačiek. V tento deň si budú môcť oddýchnuť a od pondelka pokračovať v klasickom režime. Otváracie hodiny pre dôchodcov sú stále aktuálne, bude to ale všade rovnako: od 9:00 do 12:00.

Premiér vyzýva ľudí, aby dodržiavali bezpečný 2-metrový odstup jeden od druhého, a to nie len v obchodoch, ale aj vonku a všade, kde sa ľudia môžu stretnúť. To znamená aj v lekárňach, no najmä apeloval na obchody a rady pri pokladniach.

Igor Matovič zároveň vyzval dôchodcov, aby necestovali hromadnou dopravou. Taktiež sa ruší doprava zadarmo pre študentov, pokiaľ ostávajú školy zatvorené. Premiér zároveň chce, aby štát mohol využívať údaje od operátorov o pohybe SIM kariet v mobilných telefónoch.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: