BLESKOVÁ SPRÁVA: Pribudol rekordný počet nakazených. Uzatvárajú prvé oblasti na Slovensku

Lucia Mužlová , TASR Ešte viac

FOTO TASR - František Iván

Na včerajšom brífingu oznámil premiér Igor Matovič, že pribudol rekordný počet nakazených, až 101 ľudí. 31 z toho sa nachádza v rómskych obciach. 

Na Slovensku je 101 nových prípadov nákazy vírusom COVID-19. K včerajšiemu dňu to bolo 534 pozitívnych vzoriek a celkovo 17058 negatívnych. Celkovo je u nás nakazených 635 osôb. Za včerajší deň celkovo otestovali 2042 vzoriek. Igor Matovič informoval, že problémom sú rómske osady. “Dnes vieme, že máme 5 pozitívnych lokalít a je v nich minimálne 31 pozitívne testovaných,” povedal premiér.

Na svojej tlačovke premiér rovnako avizoval o pláne, ktorý odmieta prezradiť a všetko sme sa mali dozvedieť večer po 20. hodine. Prvé informácie sa však objavili až po 22.

Uzatvoria osady

Niektoré osady, v ktorých sa vyskytli pozitívne prípady na ochorenie COVID-19, budú uzavreté. V stredu večer o tom v Krompachoch informoval hlavný hygienik SR Ján Mikas. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) doplnil, že pozitívne prípady zaznamenali v piatich lokalitách na Spiši. Tri z nich sú priamo v Krompachoch, ďalšie evidujú v blízkych obciach Žehra a Bystrany.

FOTO TASR – František Iván

Mikas priblížil, že v uzavretých osadách budú naďalej sledovať epidemiologickú situáciu, testovať a v prípade potreby zabezpečia adekvátnu zdravotnú starostlivosť. “Opatrením nariadime dotknutým obciam zabezpečiť zákaz a obmedzenie styku časti obyvateľstva s ostatným obyvateľstvom,” upresnila hygienička Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Spišskej Novej Vsi Renáta Hudáková.

Premiér zdôraznil, že opatreniami chcú predovšetkým chrániť ľudí. Upozornil, že vírus sa mohol ďalej rozšíriť. Vyzval preto obyvateľov, aby dodržiavali hygienické opatrenia a sledovali prípadné príznaky. Ubezpečil, že občania v karanténe budú mať zabezpečený prísun vody i potravín.

Ako uviedol náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl (OS) SR Daniel Zmeko, v lokalitách bolo nasadených takmer 800 vojakov. Počas veľkonočných sviatkov plánujú OS SR počet tímov na odoberanie vzoriek navýšiť zo štyroch na osem. Podľa hlavného lekára OS SR Vladimíra Lengvarského do stredy odobrali vojaci vyše 1000 vzoriek.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: