BLESKOVÁ SPRÁVA: V slovenských školách začnú opäť fungovať jedálne. Tieto podmienky musia splniť

TASR Ešte viac

FOTO TASR – Jakub Kotian

Školské jedálne by mali opäť môcť vydávať stravu žiakom, študentom a seniorom, avšak za prísnych hygienických a bezpečnostných podmienok.

Umožniť to má rozhodnutie hlavného hygienika, o ktorom po utorkovom rokovaní vlády informoval minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.

FOTO TASR – Jaroslav Novák

Len za prísnych hygienických pravidiel

Minister školstva uviedol, že v takomto prípade by bola zabezpečená dezinfekcia priestorov. Potvrdil aj to, že u pracovníkov jedální by sa zisťovalo, či nežijú v spoločnej domácnosti s človekom nakazeným novým koronavírusom.

Samotné samosprávy budú môcť rozhodnúť, či školské jedálne otvoria, a to na základe toho, či dokážu splniť podmienky, ktoré určí hlavný hygienik. V rozhodnutí, ktoré by malo byť vydané v piatok 3. apríla, bude uvedené, pre koho sa dá variť, akým spôsobom sa bude variť, ako sa bude strava vydávať a ako sa bude roznášať.

FOTO TASR – Milan Kapusta

„Je to pozitívna správa hlavne smerom k sociálne vylúčeným spoločenstvám, pre ktoré sme sa snažili veľmi urýchlene a nejakým spôsobom vyriešiť ich stravovanie,“ uzavrel Gröhling. Vyučovanie na školách je prerušené až do odvolania. Dôvodom sú opatrenia týkajúce sa zabránenia šíreniu nového koronavírusu.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: