BLESKOVÁ SPRÁVA: Vláda schválila 13. dôchodok a dvojnásobné prídavky na deti

TASR Ešte viac

Foto: archív TASR

Zdvojnásobenie prídavkov na deti, zavedenie 13. dôchodku, či zrušenie diaľničných známok pre fyzické a právnické osoby s vozidlom do 3,5 tony. Týmito návrhmi sa dnes zaoberala vláda Petra Pellegriniho.

Foto: archív TASR

Prvé dve opatrenia boli podmienkou SNS na zvolanie mimoriadnej schôdze, na ktorej sa má o týchto opatreniach rozhodnúť v skrátenom legislatívnom konaní. Pellegrini vysvetlil náhle rozhodnutie, aby vláda a parlament tieto opatrenia prerokovali tým, že Smer-SD chce predísť situácii, aby po februárových voľbách, v prípade víťazstva strán terajšej opozície, nevznikla situácia, že sociálne opatrenia a ďalší progres opatrení v prospech seniorov či mladých rodín zastaví “nemohúcnosť opozície sa na hocičom dohodnúť”.

Hlasovalo sa o prídavkoch na deti, ktoré by sa mal od budúceho roka zvýšiť z 24,90 eura na 50 eur. Tento návrh prešiel.

Smer-SD predstavil návrh 13. dôchodku už začiatkom februára. Dôchodcovia by ho mali dostať ku koncu tohto roka. Jeho výška má byť pre jednotlivých poberateľov vo výške priemerných jednotlivých dôchodkov, teda mal by dosiahnuť 460 eur, predčasní dôchodcovia by mali dostať 433 eur. Sirotské dôchodky sú v priemernej výške 138 eur, priemerný dôchodok vdov je 263 eur, vdovcov 208 eur. V prípade 100 % zdravotného postihnutia invalidov je priemerný dôchodok 379 eur, do 70 % postihnutia je táto suma na úrovni 209 eur. Tento návrh vláda schválila.

22
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: