BLESKOVÁ SPRÁVA: Všetky obchody sa možno budú otvárať skôr. Igor Matovič má ale podmienky

TASR Ešte viac

Foto TASR/Pavol Zachar

Premiér Igor Matovič požiadal vo štvrtok snemovňu o vyslovenie dôvery svojej vláde. Plénum rozhodne o programovom vyhlásení vlády a tým vyslovení dôvery kabinetu. Vláda dôveru po hlasovaní nakoniec získala.

Premiér poslancom Národnej rady SR poďakoval za diskusiu k vládnemu programu. „Ďakujem, že ste tento boj argumentov zvádzali,“ povedal vo štvrtok. Dodal, že rešpektuje úlohu opozície kritizovať a upozorňovať na chyby a zároveň opäť útočil na Smer-SD, ktorý podľa jeho slov zadĺžil krajinu.

Koalíciu premiér vyzval k jednote a súdržnosti, nechce, aby si partneri navzájom robili podrazy. Zdôraznil, že vláda stojí pred veľkými výzvami v rámci jednotlivých rezortov.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) naznačil možnosť, že by sa mohlo urýchliť otváranie prevádzok na Slovensku. A to v prípade, ak sa počet nakazených novým koronavírusom udrží na podobne priaznivých číslach do pondelka budúceho týždňa. Otvoriť by sa mohli všetky prevádzky s pravidlom 25 štvorcových metrov (m2) na jedného zákazníka. Uviedol to počas príhovoru pred hlasovaním o programovom vyhlásení vlády (PVV) v parlamente.

Správu budeme aktualizovať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: