Blíženci sú úžasní ľudia, ktorí ale majú svoje tajomstvá. Máte nejakého vo svojej blízkosti? Pozrite sa, prečo je to dôležité


Ak ste sa narodili v tomto znamení alebo sú blíženci vaši priatelia či rodina, môžete si gratulovať. Toto znamenie patrí k tým najpriateľskejším a najobľúbenejším, a to zďaleka nie je všetko. Nevedno, či je to príjemným teplým počasím, ktoré tieto májové a júnové stvorenia privítalo v ich prvý deň života, rozhodne však o Blížencoch môžeme hovoriť ako o večne usmiatom slnku. Prečítajte si viac o týchto energických a veselých „vtipálkoch“, s ktorými je trávenie času radosťou.

pixabay.com

Keďže sme si už v úvode predstavili najzákladnejšiu črtu tohto znamenia, nesmieme zabudnúť ani na ďalšiu dôležitú vlastnosť, ktorou je neskutočná nespútanosť, ľahkosť a čulá povaha. Presne to charakterizuje ľudí narodených v tomto vzdušnom znamení. Blíženci sú neustále tak trochu nedolapiteľní, v ich prítomnosti môžete mať pocit, akoby boli neustále o krok vpred.

Ich zvedavosť a túžba spoznávať vždy niečo nové (a nech je toho veľa) z nich robí ľudí neustále bažiacich po nových zážitkoch a najmä informáciách. Udalosti zvyknú rýchlo vstrebať a klebetiť ozaj nemajú vo zvyku. Správy o iných ľuďoch, ktoré sa k nim dostanú, posúvajú ďalej s majstrovským neutrálnym postojom, akoby boli v pozícii nestranného novinára, ktorý informáciu posunie a o malú chvíľu sa už venuje iným záležitostiam. To môže vzbudzovať dojem, že sú mierne povrchní, čo nemusí byť ďaleko od pravdy. Nepovažujte to však za negatívnu vlastnosť. Jednoducho potrebujú neustále stimuly a zaujímajú ich nové a nové veci.

pixabay.com

Ak vidíte človeka neustále obklopeného spoločnosťou dobre baviacich sa ľudí, skoro určite pôjde o Blíženca. Miluje dobrú zábavu a rušnú spoločnosť. Keďže je čulý a bystrý, vníma všetko naokolo. Má množstvo priateľov a známostí a z týchto vzťahov vie aj patrične vyťažiť nejaké výhody pre seba. Robí to však nevtieravým spôsobom, takže ak pôjde o nejaké služby, o ktoré vás toto znamenie požiada, vedzte, že to urobíte s úsmevom a radi.

Jeho rečnícke nadanie vie upútať davy, no len čo sa necháte pohltiť jeho ostrovtipom a zaujímavou charizmou, Blíženec sa už zaujíma o inú tému. Zdanlivá hyperaktivita je len výsledkom jeho duševného nepokoja, ktorý si týmto spôsobom kompenzuje. Potrebuje byť neustále v pohybe a doslova hltá nové informácie. To z neho robí bystrú a všestrannú osobu. Blíženci zvyknú byť nadaní v mnohých sférach, čo je výsledkom ich nesmierneho záujmu o svet okolo seba. Neboja sa akejkoľvek práce a chcú skúsiť čokoľvek.

pixabay.com

Táto povaha akéhosi neposedného motýľa, ktorý sa zdrží všade, ale len na chvíľku, je príznačnou pre neuchopiteľné umelecké duše. Preto sa Blíženci často venujú akýmkoľvek druhom umenia, v ktorých vynikajú aj vďaka svojej neuveriteľnej predstavivosti. Nechýba im fantázia a schopnosť improvizovať. Často vedia prekvapiť nájdením východiska i zo zdanlivo neriešiteľnej situácie.

V kombinácii s ďalšími vzdušnými znameniami, ktorými sú Vodnár i Váhy, sú „na jednej vlne“ a tieto vzťahy sú často skvelými priateľstvami. Blíženca nemožno spútať ani nalákať na veci, ktoré by ho nebavili.

pixabay.com

Ak je Blíženec vaším priateľom, rodinou alebo ste sa v tomto znamení narodili vy, je to skutočné šťastie. Povaha sangvinika, ktorú toto znamenie rozhodne má, z neho robí človeka, s ktorým sa ľahko vychádza, je nekonfliktný, tolerantný a v jeho prítomnosti sa budete cítiť skvele.

Pozri aj: Muž za 10 sekúnd vyhodnotí, či je žena atraktívna alebo nie. Táto časť ženského tela pri tom zohráva najväčšiu úlohu

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)


Komentáre

komentárov