Bohatí ľudia si nikdy nekúpia týchto 6 vecí! Ak chcete zlepšiť svoju finančnú situáciu, mali by ste robiť TOTO


Hovorí sa, že peniaze nie sú všetko, no povedzte si to, keď máte doma päť hladných krkov a na účte debet ako hrom. Správne hospodárenie je kľúčom k úspechu každej finančne gramotnej domácnosti. Radíte sa do tejto kategórie aj vy?

pixabay.com

Pánske huncútstva

Aby ste svojmu bankovému kontu trochu uľahčili, mali by ste sa naučiť šetriť. Väčšina ľudí si šetrenie automaticky spája s nedostatkom. Tento nezmysel nám do hlavy vtĺkla materialistická doba, ktorá nás vo všetkých smeroch rozmaznáva. Nemáte na dovolenku? Tak premýšľajte aj v potravinách. Nemusíte mať predsa tie najdrahšie jogurty, keď sú rovnako kvalitné aj lacnejšie. Euro k euru…

pixabay.com

Radi obedujete v reštauráciách? Alebo si s rodinou doprajete raz do týždňa večeru v niektorom z miestnych lokálov. Dnes celkom stačí, ak vezmete deti do McDonald´s a vaša peňaženka sa po obyčajnom HappyMeal prudko otrasie. A vy spolu s ňou. Netrávte v reštauráciách, ktoré sú zbytočne predražené čas a nemíňajte v nich peniaze. Doma sa dá spraviť jedlo ešte lepšie, výdatnejšie a najmä lacnejšie. Vašu finančnú situáciu takýmito zbytočnými výstrelkami len podkopete. Radšej si spravte z večere v reštaurácii rituál, ktorý sa bude opakovať každé dva mesiace.

pixabay.com

Drahé oblečenie, topánky, šperky a bižutéria. Že sú to drobnosti?! Také, ktoré nasledujú jedna za druhou a keď si na konci mesiaca spočítate, že ste si kúpili vo výpredaji štvoro letných šatočiek po desať eur a do toho vám v hlave začne blikať kontrolka, že ste ich vlastne vôbec nepotrebovali, bude zle nedobre. Veci sa dajú kupovať aj striedmo a nepotrebujete mať šatník, ktorý praská vo švíkoch len preto, lebo vidíte na veciach červené ceduľky. Podstatou krásnej ženy je upravený, elegantný a čistý vzhľad. A ten sa dá dosiahnuť rôzne – napríklad niekoľkými kúskami nadčasového oblečenia, ktoré doplníte peknou bižutériou. Investujte tam, kde sa to oplatí, nie tam, kde prerobíte.

pixabay.com

Svet akosi ovládla mánia nakupovať autá. Najnovšie modely tej  či onej značky, lebo veď v reklame dávali, že teraz, pri novom modeli, sú extrémne uvádzacie zľavy. Nuž, uvádzacia cena je fajn, ak to auto bezodkladne potrebujete. Ak však máte auto, ktoré jazdí, nie je ani staré, ani opotrebované, kúpili ste ho pred piatimi rokmi a frčí ako dobre namazaná mašinka, potom je aj tá uvádzacia zľava úplne nepodstatná. V opačnom prípade váš rozpočet opäť výrazne utrpí. Budete mať síce nové auto, ale na dovolenku sa na ňom neodveziete, lebo nebudete mať za čo.

pixabay.com

Ľudia radi utrácajú peniaze za to, čo si môžu urobiť aj sami. Pizzu si v piatok večer radšej objednajú domov, akoby ju za tretinovú cenu spravili sami. Alebo si dávajú opravovať veci, ktoré dokáže opraviť aj ten najnezručnejší domáci majster. Alebo chodia do práčovne namiesto toho, aby si veci oprali sami. Okrem alkoholu sa metlou ľudstva stáva aj lenivosť.

pixabay.com

Deti sú pre nás všetkým a v živote netúžime po ničom viac ako splniť im všetky priania, aby boli šťastné. Problémom je, že naše ratolesti si to ale vôbec nevážia. Namiesto každodenných darčekov bez lepšieho dôvodu uprednostnite striedmosť. Ani my sme kedysi nedostávali dary len tak, lebo sme si to práve zmysleli. Museli sme počkať do Vianoc, narodenín či menín a neubudlo z nás. Prečo by teda malo ubudnúť z našich detí?

pixabay.com

Držte sa bokom od výdavkov, ktoré vám prinášajú len krátkodobé potešenie a potom len zúfalstvo v očiach. Veľa vecí, ktoré máte, vôbec nepotrebujete. Spočítajte si, kde ušetriť môžete a kde nie. S peniazmi je to ako s drogami. Keď ich začnete míňať a doprajete si, v krátkej dobe zistíte, že ste všetko stratili. Nielen financie na letnú dovolenku, ale aj chuť žiť a radovať sa z maličkostí.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc


Komentáre

komentárov