Bola so psíkom na prechádzke, keď začula krik. Malé dievčatko sa zachovalo hrdinsky a zachránilo muža prosiaceho o pomoc

TASR Ešte viac

pxhere.com

Malé americké dievča počulo na prechádzke so psom krik vychádzajúci z kufra auta, čo nakoniec viedlo z nálezu muža, ktorý bol vo vnútri vozidla zviazaný.

Foto: pexels.com

Dievčatko sa prechádzalo v meste Irvington v americkom štáte New Jersey vo štvrtok okolo 07.10 h miestneho času, keď započulo škrabot. Čoskoro ten zvuk počulo dievčatko znova a tak sa ozvalo: „Haló?“ A niekto vo vnútri kufra odpovedal: „Haló! Pomôž mi, pomôž mi, pomôž mi!“

Dieťa zalarmovalo matku, ktorá zavolala úrady. Muža zakrátko zachránili, informovala tlačová agentúra AP. Muž polícii povedal, že počas noci ho v blízkom meste Hillside uniesli dvaja ľudia a donútili ho vybrať peniaze z bankomatov. Nie je jasné, či muž utrpel zranenia, a ani to, ako dlho bol v aute.

Malé dievčatko sa zachovalo naozaj hrdinsky, keď sa nezľaklo a hneď zalarmovalo príslušné orgány. Naše deti by sme mali učiť tomu, aby v kritických situáciách vedeli reagovať správne. V tomto prípade dievčatko zrejme zachránilo život mužovi.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: