Bola symbolom krásy a ľudia z nej nevedeli spustiť oči. Takto vyzerala v mladosti dnes 97-ročná herečka

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR archív

Existuje množstvo herečiek, ktoré poznáme hneď, keď ich vidíme, no napriek tomu nevieme, ako sa voláme a nevieme ani, ako vyzerali v mladosti. Mnohé staršie americké herečky boli neuveriteľné krásky, napríklad aj Gloria Stuart, ktorá hrala staršiu verziu Rose vo filme Titanic.

Z ktorých filmov poznáte herečku Betty White? Jej kariéra trvá už 80 rokov a v našich končinách je známa v prvom rade ako herečka, ktorá stvárňuje roly vtipných babičiek, ktoré situácie vo filmoch poriadne zamiešajú. Či už ide o film Návrh, Zase ona alebo seriál Golden Girls, tvár Betty White je známa po celom svete.

Kariéru stopla druhá svetová vojna

Má 97 rokov a podľa portálu Britannica sa celým menom volá Betty Marion White a narodila sa v roku 1922. Nielen v Amerike, ale aj po celom svete je známa hlavne vďaka svojej komediálnej stránke a svoju kariéru začala v roku 1939, kedy po ukončení strednej školy spievala spolu so svojím spolužiakom v televízii. Jej kariéru na čas stopla druhá svetová vojna, kedy sa pridala k americkému hnutiu žien. no po jej skončení sa na ňu sypali odmietnutia a pôsobila väčšinou len v rádiu. Na obrazovky sa vrátila až v roku 1949.

Foto: Angela George [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Prepožičala hlas v známych seriáloch

Zahviezdila až v roku 1952 v televíznej komédii Life with Elizabeth, kde stvárnila hlavnú úlohu. Neskôr sa objavovala v mnohých seriáloch, no na výslnie ju dostal seriál The Golden Girls, kde stvárnila jednu z hlavných postáv. Za seriál získala Betty aj cenu Emmy a každý rok bola nominovaná. Mnohí ľudia nevedia, že svoj hlas prepožičala seriálu Simpsonovci aj Griffinovci.

Foto: CBS Television [Public domain], via Wikimedia Commons

Vdova od roku 1981

V roku 2012 sa stala najstaršou ženou, ktorá získala cenu Grammy a je jediným človekom, ktorá bola na cenu Emmy nominovaná vo všetkých kategóriách a v roku 1995 bola uvedená do Siene slávy. Tiež má hollywoodsku hviezdu na Chodníku slávy vedľa svojho zosnulého manžela Allana Luddena, ktorý zomrel na rakovinu žalúdka v roku 1981.

Foto: CBS Television [Public domain], via Wikimedia Commons

Kariéra miesto rodiny

Herečka bola celkovo vydatá trikrát. S druhým manželom, Lane Allanom sa rozviedla preto, lebo chcel, aby skončila s kariérou a zamerala sa na tradičný rodinný život, čo herečka odmietla. Bol to práve Allan Ludden, ktorý bol jej posledným manželom a s ktorým zostala až do jeho smrti. Odvtedy je sama a nemá ani deti. Zaujímavosťou je, že nikdy nebrala hodiny herectva, napriek tomu je populárna a ľudia po celom svete ju milujú.

Foto: CBS Television [Public domain], via Wikimedia Commons

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: