Britskí novinári sa dostali k tajnému listu kráľovnej Alžbety. Nachádzali sa v ňom vážne informácie o smrti princeznej sŕdc

Monizz Ešte viac

Od smrti princeznej ľudských sŕdc uplynulo 20 rokov, no nové a nové informácie z rôznych sfér kráľovskej rodiny, ale aj samotnej tragédie sa stále dostávajú na povrch. O ich dôveryhodnosti možno právom pochybovať. Veď po dvoch desaťročiach si len málokto pamätá veci tak presne, ako o nich niektorí svedkovia hovoria dnes a predtým mlčali.

Dianu ľudia vnímali ako sladkú, empatickú a tolerantnú ženu a matku, ktorá netúžila po ničom inom než byť milovaná. Jej túžby však ostali nenaplnené a vzťah, ktorý sa snažila budovať, skončil veľkým fiaskom. Nezdary v láske, málo porozumenia so svokrou či nespokojnosť s podmienkami, s akými žila, vyústili až do tragickej nehody.

Kráľovná bola ľahostajná

Nie je ničím novým, že kráľovnú britský ľud a vlastne aj celý svet obviňoval z toho, že voči tejto udalosti ostala ľahostajná. Vyjadrenie pre verejnosť vydala až po dlhšej odmlke a nie bezprostredne po udalosti. Vo svojom prejave vzdala Diane poctu a označila ju za skvelú osobu. Aj to verejnosť pobúrilo, nakoľko bolo známe, že práve kráľovná bola tá, ktorá Dianu dohnala na pokraj krachu. Aspoň toho psychického. Kráľovná Alžbeta podľa mnohých vôbec nesmútila a prejav bol len rozpačitou reakciou, ktorú si národ vyžiadal. Podľa väčšiny Britov prejavila kráľovná akurát tak ľahostajnosť.

V uplynulých dňoch sa však k médiám dostal list, ktorý Jej Veličenstvo adresovalo rodinnej priateľke Henriette Abel Smith. „Dianina smrť bola naozaj hrozná, bola to obrovská strata nielen pre nás, ale aj pre celú krajinu. Avšak reakcie verejnosti zjednotili ľudí po celom svete. William a Harry sa na pohrebe matky držali veľmi statočne, bola som na nich pyšná. V tomto liste dávam prvýkrát priechod svojim emóciám, pretože je pre mňa stále veľmi ťažké a nepochopiteľné všetko, čo sa odohralo.“

Faktom ostáva, že informácie o smrti princeznej sa ku kráľovskej rodine dostala počas spoločnej dovolenky na zámku Balmoral v Škótsku. Kráľovná niekoľko dní neprijímala žiadnych hostí a zrušila všetky návštevy pre zlý psychický stav. Kým Briti na Alžbetu II. hromžili, ona sa zatiaľ umárala nad tým, ako sa k celej situácii postaviť.

View this post on Instagram

20 years ago, yesterday, Princess Diana died.

A post shared by Queen Elizabeth II (@queen_elizabeth_fanpage) on

Keď sa kráľovnin prejav dostal konečne do televízií a médií, mnohí jej rečiam jednoducho neverili. „Je to veľmi veľká strata pre celú krajinu. Stojím pred vami ako kráľovná a ako jej (Dianina, pozn. red.) svokra. Diana bola výnimočný človek. Nikdy nestratila optimizmus, vždy sa usmievala. Inšpirovala ľudí svojou nehou a láskavosťou.“

Jazyky z prostredia kráľovskej rodiny hovoria, že kráľovná mala v tom čase veľké starosti s vnukmi. Nepotrebovali tlak verejnosti a ona sama nevedela, ako sa k celej veci postaviť tak, aby deti neostali ešte viac zranené ako boli. Pokiaľ ide o zvesti, ktoré padali na hlavu kráľovnej, pravdepodobne išlo o prázdne slová. Silné emócie vybičujú ľudí aj k tomu, čomu sami neveria a radi hľadajú vinníkov. Najmä vtedy, keď prakticky žiadni neexistujú.

Čo si o vzťahu princeznej a kráľovnej myslíte vy? Dajte nám vedieť v komentároch

Pozri aj: Psychológovia varujú: Nikdy by ste svojho syna nemali bozkávať na pery. Výchova chlapcov vraj nie je práca pre ženy!

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)