Bude najmladším kráľovským dieťaťom, ktoré išlo na turné. Syn princa Harryho a Meghan mieri do Afriky

Foto: archív TASR

Mnohí ľudia by namietali, že na niečo také bude dieťa ešte stále príliš malé, Meghan a princ Harry si to však nemyslia. Podľa People dvojica potvrdila, že na jeseň tohto roku absolvujú turné po Afrike, ktorého by sa mal zúčastniť aj ich syn Archie, ktorý sa narodil v máji.

Malo by to byť jeho prvé turné ako člena kráľovskej rodiny. Oznámili to prostredníctvom príspevku na Instagrame. „Bude to prvé oficiálne turné ako rodina!“ napísali. Cestovať by mali po južnej Afrike a princ Harry sa taktiež zastaví na pracovnú návštevu v Botswane, cestou do ďalších krajín.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Návrat do Afriky

„Vojvoda a vojvodkyňa sa veľmi tešia, že sa s mnohými z vás stretnú,“ napísali. Okrem toho sa chystajú hovoriť o práci v miestnych komunitách a zvyšovať povedomie o dôležitých veciach. Počas návštevy Malawi chce princ Harry pracovať na rozšírení charitatívnej organizácie, ktorú spolu s Princeom Seeiso z Lesotho spoluzakladal v roku 2006, aby podporil mladých ľudí postihnutých HIV a AIDS v Lesothe, Botswane a Malawi.

Botswanu navštívili už v začiatkoch vzťahu

Afrika má osobitné miesto v  srdci princa Harryho a navštívil ju mnohokrát už ako mladý chlapec. Harry sa zúčastnil aj na práci na ochrane zvierat. Okrem toho Meghan a princ Harry spolu niekoľkokrát cestovali do Afriky. Botswanu navštívili už v začiatkoch ich vzťahu v lete 2016 a opäť v roku 2017 oslávili Meghanine narodeniny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

V Afrike boli naozaj sami

„Podarilo sa mi ju presvedčiť, aby prišla a pripojila sa ku mne v Botswane. Zostali sme spolu pod hviezdami. Prišla a pripojila sa ku mne na päť dní, čo bolo absolútne fantastické,“ povedal Harry po ich zasnúbení. „Potom sme boli naozaj sami, čo bolo pre mňa kľúčové, aby sme sa lepšie spoznali.“ Okrem toho sa princ Harry uistil, že Botswana bude s Meghan stále tým, že do jej zásnubného prsteňa nechal vložiť diamant priamo odtiaľ. Dva ďalšie sú z kolekcie zosnulej princeznej Diany. Matka princa Harryho mala tiež Afriku vo svojom srdci. Známy je jej prechod cez zamínovanú oblasť v Angole ako pomoc charite.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Royal Families of Europe (@royal_families_of_europe),

Prvé turné Georgea a Charlotte

Mnohí ľudia by možno neschvaľovali, aby také malé dieťa ako bude na jeseň Archie cestovalo do Afriky. Avšak podľa People aj syn Williama a Kate, prince George, absolvoval svoju prvú cestu s rodičmi do Nového Zélandu, keď mal deväť mesiacov. Princezná Charlotte mala 16 mesiacov, keď absolvovala so svojím bratom a rodičmi turné v Kanade. Princ Louise oslávil v apríli rok a ešte na kráľovskom turné nebol. Vyzerá to tak, že na jeseň sa Archie stane najmladším kráľovským dieťaťom, ktoré absolvovalo turné.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: