Budeme ju potrebovať ako soľ! 9 najlepších tipov, ako si dnes zlepšiť imunitu aj z domu

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: pexels

Mnohí z nás si myslia, že keď zostanú doma, nemusia sa starať o svoju imunitu, pretože predsa nikam nechodia. Napriek tomu je naozaj veľmi dôležité, aby ste ju posilovali pravidelne a nezáleží na tom či vonku práve zúri koronavírus, hoci je jasné, že by ste mali byť v tejto dobe maximálne obozretný.

Určite ste už počas života počuli množstvo zaručených receptov na to, ako si vylepšiť imunitu. Je však veľmi dobré, keď si nájdete tie najvhodnejšie tipy, ktoré sú pre vás skutočne výhodné a zároveň sa s nimi viete dokonale stotožniť. Určite je však najlepšie, keď sa budete držať čo najviac z rád, ktoré sme si pre vás pripravili.

Konzumácia ovocia a zeleniny

Foto: pixabay

Na imunitu je dôležitý v prvom rade dostatok vitamínov. Najúčinnejšie ich môžete získať práve z ovocia a zeleniny. Ak doteraz neboli vo vašom jedálničku, od dneška by ste im mali venovať veľmi dôraznú pozornosť a konzumovať ich každý deň.

Rakytník

O tom, že rakytník je zázrak, pokiaľ ide o posilnenie imunity, ste už určite počuli. Jedna bobuľa rakytníka obsahuje odporúčanú dennú dávku vitamínu C. A to už teda je hodné zamyslenia, nemyslíte? Viac o rakytníku sa dočítate TU.

Foto: Unsplash

Ženšen

Ak ste o tom ešte nepočuli, tak práve ženšen pôsobí ako jeden z najväčších dobíjačov imunity. Nielen, že vzpruží ľudí, ktorí sú pod veľkým tlakom a stresom či práve čelili fyzickej námahe, ale naozaj dokáže posilniť vaše telo lepšie, než by ste kedykoľvek dúfali. Ak by ste chceli ženšenové ampulky na každý deň, predávajú ich napríklad v sieťach drogérie Dm.

Foto: Unsplash

Prechádzky

Prechádzky na čerstvom vzduchu sú pre vašu imunitu naozaj to najlepšie, je potrebné si však dávať pozor na to, aby ste sa vyhýbali miestam, kde je frekventované väčšie množstvo ľudí. V tomto období by ste jednoznačne mali vyhľadávať prechádzku v lese. Samozrejme, z domu nevychádzame bez rúška.

Slnko a vitamín D

Súvisí to možno trochu s prechádzkami, ale keď vonku svieti slniečko, je naozaj to najlepšie, čo môžete pre seba spraviť, vybehnúť na chvíľku von a nechať sa nabiť slnečnou energiou. Opäť pripomíname, aby ste sa vyhýbali miestam, kde je veľmi veľa ľudí. Ideálne je aj posadiť sa na balkón a vychutnať si kávu alebo pár strán z knihy. Ak máte rodinný dom a záhradu, pokojne začnite s jarnými úpravami.

Foto: Unsplash

Studená sprcha

Otužovanie je taktiež jedným z hlavných bodov, ako by ste si mohli vylepšiť vašu imunitu. Tu si však už môžete vybrať, čo je pre vás to najlepšie. A teda či budete každý deň po troche vode uberať stupne, alebo na to pôjdete radikálne a z teplej vody hneď prejdete na studenú. Skúste to a uvidíte, čo bude pre vás to najlepšie.

Foto: Unsplash

Dostatok spánku

Doprajte si pravidelný režim s dostatkom spánku. Možno vás bude lákať zostávať dlho hore, keď ste doma a nikam nemusíte chodiť a trochu dlhšie si pospať, no kľúč ku všetkému je zostať v prvom rade v režime, ktorý vaše telo potrebuje. Kvalitný a dostatočný spánok je základom imunitného systému.

Foto: Unsplash

Pravidelný pohyb

Nielen prechádzky, ale aj cvičenie posilňuje imunitu každého z nás a práve preto by ste sa mali zamerať na to, aby ste venovali svoj čas aj nemu. Keď ste doma, môžete si nájsť veľké množstvo videí, ktoré sú ako stvorené na dni strávené doma. Článok o cvičení pre vás pripravujeme aj my.

Foto: Unsplash

Vzdajte sa zlého životného štýlu

Fajčenie a nadmerné požívanie alkoholu je niečo, čo vášmu imunitnému systému absolútne nepomáha. Keď chcete zabezpečiť, aby ste boli neustále zdravý a aby vás neprekvapila žiadna neočakávaná choroba, toto je niečo, čomu by ste sa mali oblúkom vyhnúť.

Ako si v týchto dňoch posilňujete imunitu vy? Máte na to nejaký zaručený recept? Dajte nám vedieť.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: