Budete sa menej potiť a prsia budú mať krajší tvar. 7 dôvodov, prečo prestať nosiť podprsenky

Kristína Hagarová Zdravie

Foto: flickr (Spreadshirt)

Niekedy sme si nevedeli predstaviť, že by sme vyšli von bez toho, aby sme na sebe mali podprsenku. Ľudia to brali ako niečo neslušné, no teraz to už neplatí a mnohé ženy trvajú na tom, že by sme mali vo väčšine prípadov podprsenku úplne zahodiť.

Existuje niekoľko situácií, kedy vám nosenie podprsenky môže skutočne nepríjemne uškodiť. Portál Global Health and Pharma napísal hneď niekoľko dôvodov, prečo by ste mali podprsenku prestať nosiť. A nie všetky súvisia so zdravím.

Foto: unsplash

Budete sa menej potiť

Počas horúcich letných dní takmer všetky ženy poznajú ten nepríjemný pocit, keď sa potia pod prsiami. V takomto prípade však môže podprsenka situáciu ešte zhoršiť. Namiesto toho, aby sa pot z pokožky jednoducho vyparil sa v nej kumuluje a nemôže dýchať. Keď však zoberiete odvahu a pôjdete bez podprsenky, môžete si byť istá, že sa nepríjemnému poteniu vyhnete.

Nebezpečenstvo infekcií a akné

Okrem potu sa však pod podprsenkou hromadia aj rôzne nečistoty, ktoré môžu spôsobiť infekciu alebo akné. Opäť je to hlavne počas horúcich období, kedy sa viac potíme a teda sa pot celkom dosť kumuluje. Okrem toho, keď máte ešte podprsenku poriadne stiahnutú, baktériám stačí len málo, aby rástli.

Foto: unsplash

Prirodzený tvar hrudníka

Napriek tomu, že zvyčajne nosíme podprsenky, aby sme dali našim prsiam lepšiu podporu, z dlhodobého hľadiska nehrajú až tak užitočnú úlohu. Hrudník podprsenky skôr deformujú a odopierajú im ich prirodzený pohyb. Takže nenosiť podprsenku je nielen zdraviu prospešné, ale aj vhodné pre krásu. Aby toho nebolo málo, keď nemajú prsia „podporu“ v podprsenke, musia sa zaobísť len s tým, čo majú a teda so svojím vlastným svalovým tkanivom.

Ušetríte peniaze

Keď už sme pri tom, je jasné, že keď chcete poriadnu, kvalitnú a krásnu podprsenku, potrebujete na to aj peniaze. A to nemalé. Keď teda budete mať doma len pár podprseniek, ktoré budete nosiť sporadicky, tie pekné a aj drahé, sa vám nezničia. Možno nie veľmi podstatný, ale predsa len ďalší dôvod, prečo sa na podprsenku vykašľať.

Foto: unsplash

Nebudete cítiť žiadny tlak

Ak máte väčšie prsia a kúpa podprsenky pre vás predstavuje problém, asi je jasné, že často cítite tlak, a to nielen na hrudi a pod prsiami, ale aj na chrbte, keďže vás podprsenka nepríjemne ťahá. Asi je jasné, že toto býva väčšinou problém vtedy, keď si kúpite nekvalitnú bielizeň alebo respektíve takú, ktorá vám nesedí. Na druhej strane sa na to môžete vykašlať a ísť bez.

Pocit voľnosti po celý deň

Prvé, čo urobí väčšina žien, keď príde domov je, že si dá dole podprsenku. Po celom dni je to jednoducho znak úľavy. Keď sa však na to pozriete z druhého uhla pohľadu, je možné, že takýto pocit budete zažívať celý život. Stačí len, keď sa vykašlete na nosenie podprsenky a je to vybavené.

Foto: unsplash

Lepší krvný obeh

Keďže podprsenky vás dosť sťahujú, ako sme už spomínali, ich nenosenie vám jednoznačne pomôže v lepšom lymfatickom obehu. Lepšie prúdenie lymfatického obehu pomáha odstraňovať baktérie z tela, ale umožní udržiavať vašu pokožku pevnú. A to je určite dôvod, ktorý stojí za to.

Je jasné, že nosenie podprsenky nie je vôbec škodlivé a to by vám nikto nechcel naznačiť. Jej nenosenie je však pre naše telo oveľa prospešnejšie, ako by ste si mysleli. Okrem toho, trochu tým v sebe prebudíte odvahu skúsiť niečo nové. A to nikdy nie je na škodu, nemyslíte?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: