Budú sa rušiť vyhradené hodiny pre seniorov? Obchodné reťazce majú jednoznačnú odpoveď

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR- Roman Hanc

Vyhradené hodiny pre seniorov patria dlhodobo k zbierke vecí, ktoré ľudia v súvislosti s pandemickými opatreniami vo veľkom kritizujú.

Už o niekoľko dní sa budú na Slovensku uvoľňovať opatrenia a zdá sa, že postup bude oveľa rýchlejší. Od budúceho týždňa sa tiež otvárajú obchody a služby. Niektorí ľudia preto rozmýšľajú nad tým či by nebolo dobré upraviť otváracie hodiny pre seniorov v potravinách alebo drogériách.

Ilustračná foto: archív TASR

Čas je neefektívny

Už niekoľkokrát sa hovorilo o tom, že čas od 9:00 do 11:00 pre ľudí nad 65 rokov je viac, než neefektívny. Toto opatrenie platí hlavne pre ochranu dôchodcov, ktorí patria medzi najohrozenejšiu skupinu obyvateľov. Portál TVnoviny uvádza, že Úrad verejného zdravotníctva otázku toho, či sa budú meniť hodiny pre dôchodcov, nekomentoval. Seniori síce môžu nakupovať počas celého dňa, vyhradené hodiny však využíva veľmi malé množstvo z nich.

Za zrušenie sú aj ďalšie prevádzky

Portál ďalej uvádza, že Slovenská aliancia moderného obchodu žiada hlavného hygienika Jána Mikasa zrušiť seniorské hodiny, pretože nemajú opodstatnenie. Počet zákazníkov na predajni sa dá odsledovať aj bez nich a zároveň by sa tak mohli “rozptýliť” do viacerých hodín. Samotné obchodné reťazce by tento krok tiež uvítali, keďže v čase od 9:00 do 11:00 sú obchody takmer prázdne.

Ako to vidíte vy? Ste sa zrušenie vyhradených hodín pre seniorov?

58
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: