Budú sa sprísňovať opatrenia na Dušičky? Odborníci tvrdia, že ich ľudia dodržiavať nebudú

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: TASR archív

Prvé sviatky od Veľkej noci sú už za dverami a v posledných dňoch sa diskutuje o opatreniach. Zatiaľ ešte nič nie je jasné, no mnohí sa zhodujú v tom, že by to nemalo význam.

Portál TVnoviny zverejnil vyjadrenia odborníkov, podľa ktorých by sa mali na očkovanie a nie na sprísňovanie opatrení. Minulý rok mnohí z nás absolvovali celoplošné testovanie a platil prísny zákaz vychádzania. Každé sviatky sú spojené s cestovaním ľudí po celom Slovensku a stretávaní sa. Zatiaľ nie je jasné, či štát opatrenia sprísni, mnohí odborníci sa podľa portálu zhodujú s tým, že je to zbytočné, pretože ľudia ich dodržiavať nebudú.

Sprísňovanie nemá význam

Primár interného oddelenia Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici Milan Kulkovský si nemyslí, že sa budú opatrenia sprísňovať ešte viac ako covid automat, pretože by bol potrebný núdzový stav. Ten podľa neho tento rok politici nevyhlásia, pretože je proti nemu aj premiér. Lekár si tiež myslí, že šírenie by nezastavili ani prísnejšie opatrenia. Mnohí ľudia jednoducho nerešpektujú žiadne pravidlá a podporujú ich v tom aj polotici.

Aj epidemiológ Martin Pavelka tvrdí, že lockdown je účinný, ale len krátkodobo a ľudia sú ochotní dodržiavať prísne opatrenia len pár týždňov. Ľudia sú jednoducho spoločenské bytosti a potrebujú sa stretávať. Práve preto si myslí, že nemá význam vymýšľať nové opatrenia, ale sústrediť sa na to, prečo sa ľudia nechcú dať zaočkovať.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: