Čašník odmietol obslúžiť ženu v kaviarni, lebo nemala rúško. Takúto reakciu však nečakal

Foto: Facebook (Amber Lynn Gilles)

Pandémia koronavírusu vo svete nie je na ústupe a svedčí o tom aj fakt, že počty nakazených neustále stúpajú. V niektorých krajinách je situácia pokojnejšia, ďalšie sa už postupne pripravujú na druhú vlnu.

22. júna Amber Lynn Gilles zo San Diega v Kalifornii uverejnila na Facebooku príspevok proti baristovi v Starbuckse, Leninu Gutierrezovi. Mala nenávistné poznámky, pretože ju chlapec odmietol obslúžiť, keďže na tvári nemala rúško. Ako však píše portál Bored Panda, jej pokus o pomstu bol však neúspešný. Namiesto toho, aby ľudia zaútočili na čašníka, pustili sa do Amber.

Vyjadrili mu podporu

Baristu sa zastali desiatky tisíc ľudí a vyjadrili mu podporu, bránili ho a príspevok zdieľali a komentovali. “Muž ma odmietol obslúžiť v Starbuckse, lebo som nemala rúško. Nabudúce počkám na policajtov a prinesiem aj potvrdenie od lekára,” napísala. Určite však nečakala, že to spôsobí toto a síce, že jeden zo zdieľajúcich ľudí, Matt Cowan, založí čašníkovi zbierku, respektíve, spraví možnosť, ako prispieť tringeltom.

Zbierka, ktorú nečakal

Nečakali však, že peniaze pošle toľko ľudí a Lenin nakoniec bude mať viac ako 27 000 dolárov, čo je viac ako 24 000 eur. Neskôr zverejnil dojatý barista na Facebooku video, kde všetkým ďakoval za lásku a podporu. “Bolo to také šokujúce a stalo sa to len za pár minút,” povedal, keď sa snažil vysvetliť svoju verziu celej situácie, ktorá sa v kaviarni odohrala. Povedal, že pracoval, keď vošla do kaviarne Amber a nemala rúško. Potom, ako sa jej opýtal či ho má povedala, že ho nepotrebuje, začala na neho útočiť a všetkých v kaviarni označila za ovce.

Splní si sen

Potom odišla, no neskôr sa vrátila, spýtala sa ho na meno, odfotila ho a vyhrážala sa, že zavolá spoločnosti. Teraz však už vieme, ako to celé dopadlo. Peniaze, ktoré dostal od ľudí, ktorý ho podporili, chce využiť na to, aby si splnil svoj sen. Chce učiť deti tancovať a keď sa skončí pandémia, chce sa na to hneď vrhnúť. “Z hĺbky srdca ďakujem veľmi pekne. Je úžasné vedieť, že si teraz dokážem splniť tieto sny a že sa to skutočne môže stať,” povedal.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: