Celeste Buckingham označili za speváčku s nechutnou celulitídou. Ona reagovala slovami, ktoré inšpirujú všetky ženy

Lucia Horáková Ešte viac

Nadaná slovenská speváčka Celeste Buckingham sa pred pár dňami objavila na Bratislavských módnych dňoch, kde zaujala svojimi červenými šatami, no niektorých bulvárnych novinárov aj niečím iný. Opäť sa začala riešiť jej postava a dokonca na pretrase bola aj celulitída.

Práve bulvárny článok donútil speváčku na danú situáciu reagovať,  i keď ako priznala, spočiatku sa k tomu vyjadrovať nechcela, no rozmyslela si to a na svoj Instagram napísala úprimnú spoveď.

„Nemala som to v pláne, ale keď už sú vidieť moje takzvané “nedostatky” tak aspoň k fotkám niečo poviem aj ja. Keď som mala 17, bojovala som s anorexiou,“ začala sympatická speváčka, ktorá si zaspomínala na svoje niekdajšie náročné obdobie a zároveň dovolila svojim fanúšikom nazrieť do jej súkromia.

View this post on Instagram

Chcela. Teda, nemala som to v pláne, ale keď už sú vidieť moje takzvané “nedostatky” tak aspoň k fotkám niečo poviem aj ja. Keď som mala 17, bojovala som s anorexiou. Keď som túto psychickú chorobu konečne prekonala, tak som sa presťahovala do Ameriky a pribrala nemálo kíl. Keď som sa rozchadzala s mojím bývalým priateľom Matejom, tak som sa dlhšie trápila po rozchode a opäť som schudla. Počas natáčania filmu Bajkeři som kvôli hereckéj role schudla 16 kíl. Tento rok som opať pribrala vďaka plnému pracovnému rozvrhu. A nič by som nezmenila. Celý môj životný pribeh je zapisaný na mojom tele. Vačšina žien má strie alebo cellulitídu, ale nie sú to podľa mňa nedostatky. Je to súčasťou môjho ozajstného ‘ja’. Je to moja genetika, že sa mi neustále mení moje telo a ak mám byť veľmi uprimná, už nie som ženou, ktorá túži po fyzickej dokonalosti, ale tužím po tom, aby som bola dobrým človekom, a aby sme si zmenili vnímanie žien. Dokonalá žena pre mňa je každá žena, ktorá sa snaži byť lepšia každý den. Vďaka takýmto člankom ako práve tento ženy neustále boja, či sú dostatočne krásne, mladé baby prestanú jesť aby vyzerali štíhlejšie, mladí chlapi si v hlave vytvoria umelú predstavu, ako má ich budúca priateľka vyzerať, ženy sa súdia navzájom a závidia chudšej, dokonalejšej babe, lebo zo všetkých strán sa to očakáva. Ale ja som sa už rozhodla. Ja nechcem byť dokonalá. Chcem byť autentická. Chcem byť sama sebou a získať rešpekt a obdiv nie za to, že mám perfektnú postavu. Ale za svoju osobnosť. A to sa vo fitku alebo u lekárky na procedurách nedá kupiť. ❤ #bodypositivity #effyourbeautystandards #loveyourself

A post shared by Celeste Buckingham (@celbuckingham) on

„Keď som túto psychickú chorobu konečne prekonala, tak som sa presťahovala do Ameriky a pribrala nemálo kíl. Keď som sa rozchádzala s mojím bývalým priateľom Matejom, tak som sa dlhšie trápila po rozchode a opäť som schudla. Počas natáčania filmu Bajkeři som kvôli hereckej role schudla 16 kíl. Tento rok som opäť pribrala vďaka plnému pracovnému rozvrhu. A nič by som nezmenila,“ prezradila Celeste, ktorá si ihneď získala množstvo pochvalných komentárov od fanúšikov, ktorí ocenili jej úprimnosť.

„Celý môj životný príbeh je zapísaný na mojom tele. Väčšina žien má strie alebo celulitídu, ale nie sú to podľa mňa nedostatky. Je to súčasťou môjho ozajstného ‘ja’. Je to moja genetika, že sa mi neustále mení moje telo a ak mám byť veľmi úprimná, už nie som ženou, ktorá túži po fyzickej dokonalosti, ale tužím po tom, aby som bola dobrým človekom, a aby sme si zmenili vnímanie žien. Dokonalá žena pre mňa je každá žena, ktorá sa snaží byť lepšia každý deň. Vďaka takýmto článkom ako práve tento ženy neustále boja, či sú dostatočne krásne, mladé baby prestanú jesť aby vyzerali štíhlejšie, mladí chlapi si v hlave vytvoria umelú predstavu, ako má ich budúca priateľka vyzerať, ženy sa súdia navzájom a závidia chudšej, dokonalejšej babe, lebo zo všetkých strán sa to očakáva. Ale ja som sa už rozhodla. Ja nechcem byť dokonalá. Chcem byť autentická. Chcem byť sama sebou a získať rešpekt a obdiv nie za to, že mám perfektnú postavu. Ale za svoju osobnosť. A to sa vo fitku alebo u lekárky na procedúrach nedá kúpiť,“ dodala speváčka.

View this post on Instagram

Ďakujem. Nečakala som toľko podpory k téme, ktorá sa tu už pár dni ohnivo rieši. Otázka “Čo je krása?” má poďla mňa milión odpovedí. Už dlhšie sme s @kristymohr riešili toxické vnímanie žien a ako by sme naším prispením mohli toto vnímanie zmeniť. Hovorí sa, že jeden obraz má hodnotu tisíca slov. Tak sme sa nahodili do obrazu. Aby sme dokázali, že byť sama sebou a byť spokojná sama so sebou, je najvačšie vyslobodenie aké existuje. V našej spoločnosti sa radi tvárime, že sme vždy svoji, ale v skutočnosti je strach v každej z nás. Bojíme sa toho, čo si o nás budú ľudia mysliet. Bojíme sa ísť s kožou von. Dať dole tú obrannú masku a hrdo priznať celok. Ukázať prirodzenú krásu v každej podobe a veľkosti. Dúfam, že tak isto ako vy nás, my vás možeme inšpirovať k tomu, aby ste boli spokojné a nehanbili sa za vašé “nedostatky”. Buďme autentické. #loveyourself #effyourbeautystandards @autenticka

A post shared by Celeste Buckingham (@celbuckingham) on

Pozri aj: AKTUÁLNE: Vo veku 60 rokov zomrel dlhoročný televízny redaktor RTVS

Lucy

0
Komentovať (0)