Celý čas sa tomu vysmieval, potom sa nakazil. Novak Djokovič má koronavírus

Lucia Mužlová Ešte viac

Foto: TASR/AP

Priznanie bulharského tenistu Grigora Dimitrova, že je nakazený novým koronavírusom, už v nedeľu večer obletelo svet. V pondelok ráno však organizátori druhého dielu exhibičnej série Adria Tour v chorvátskom Zadare priznali, že pozitívny test na COVID-19 mali ďalší traja účastníci turnaja.

Na základe týchto zistení zrušili finále antukového podujatia, kde mali ešte v nedeľu proti sebe nastúpiť svetová jednotka Srb Novak Djokovič a Rus Andrej Rubľov. Najnovšie informácie však potvrdzujú, že aj Novak Djokovič sa nakazil koronavírusom. rovnako ho má aj jeho manželka. Zrejme konečne uveril aj tenista, ktorý vírus považoval za výmysel a celú situáciu zosmiešňoval.

V tejto súvislosti je zaujímavá informácia, že Novak Djokovič sa odmietol otestovať priamo v Zadare a odcestoval domov do Belehradu. „Necítil žiadne príznaky, preto v súlade s odporúčaniami chorvátskych zdravotníkov sa rozhodol vrátiť do Belehradu. S príšlušnými odborníkmi sa spojí až v Srbsku,“ uvádza Blic. Dnes už je ale jasné, že vírus má aj táto tenisová hviezda.

Víťaz sedemnástich grandslamových titulov vo dvojhre sa nechal testovať v rodnom Belehrade po návrate z exhibície v chorvátskom Zadare. Po tejto akcii ochorenie COVID-19 potvrdili aj u Bulhara Grigora Dimitrova, Chorváta Bornu Čoriča, Srba Viktora Troického či kondičných trénerov Djokoviča a Dimitrova.

„Je mi to veľmi ľúto, všetko sme robili s čistým srdcom. Hneď po príchode do Belehradu som šiel na test, ja aj manželka Jelena sme pozitívni. Naše deti sú, našťastie, negatívne,“ povedal Novak Djokovič podľa srbského denníka Blic.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: