Česká miss ľudí zneistila ľudí fotkou s bábätkom, o ktoré prišla. Chce podporiť ženy, ktoré si tým prešli tiež

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Instagram (natalie_kocendova)

Ak je niečo, o čom sa hovorí len veľmi málo, tak je to úmrtnosť bábätiek. Je to veľmi citlivá téma hlavne pre mamičky v očakávaní, ale aj pre ženy, ktoré si týmto prešli.

Hoci sa o tom hovorí veľmi málo, stáva sa to. Tehotenstvo je bezproblémové, žiadne vyšetrenie nevykazuje zlé výsledky, ale bábätku v brušku proste prestane biť srdiečko. Nikto si to nevie vysvetliť. Zronená žena, ktorá sa tešila na dieťatko, túži po odpovediach, chce vedieť, kde sa stala chyba a čo urobila zle. Lekári jej odpoveď dať nevedia. Potom však príde jedna z tých najťažších vecí. Aby toho nebolo málo, zronená žena musí ešte svoje mŕtve dieťatko porodiť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Natálie Kočendová (@natalie_kocendova),

Nehovorí sa o tom, no deje sa to

Len málo žien chce o takýchto veciach otvorene rozprávať, no každá chce vedieť, že v tom nie je sama. Pred dvoma týždňami zverejnila na svojom Instagrame česká misska Natálie Kočendová fotografiu, ktorá ľudí rozdelila na dva tábory. Fotografia je priamo z nemocnice a misska na rukách drží svojho mŕtveho synčeka. Hoci niektorí ľudia nad tým krútia hlavou, ako uvádza portál blesk.cz, podľa odborníčky je to zdravý krok pre ňu a aj pre spoločnosť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Natálie Kočendová (@natalie_kocendova),

Pomoc ostatným ženám

Je to totižto niečo ako forma terapie, ktorá pomôže jej, ale aj ostatným ženám. “Navždy tady budeš s námi. Navždy budeš můj milovaný syn. Má fazolka. Takovou lásku a štěstí jako jsem zažívala 6 měsíců s tebou, jsem nikdy nezažila. Nyní to vystřídala neskutečná bolest. Ztratila jsem kousek sebe. Dala bych vše za to, abych opět cítila tvé kopance a po porodu si tě mohla vzít zdravého domů. Jsi ten nejkrásnější kluk. Jednou se tam nahoře potkáme. Miluji tě, moje malá lásko,” napísala ku fotografii.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Natálie Kočendová (@natalie_kocendova),

Vysvetlila, prečo to zverejnila

Neskôr vysvetlila aj to, prečo sa rozhodla fotografiu zverejniť. “Fotku s mým chlapečkem jsem zveřejnila hlavně z toho důvodu, že jsem sdílela na sociálních sítích i mou radost z těhotenství. Abych se vyhnula gratulacím, které mi chodily i po porodu. Zveřejnila jsem to i kvůli ženám, které si prošly podobnou opravdu nelehkou situací a i přes mou neskutečnou bolest, kterou momentálně zažívám se ženám snažím být oporou a povídám si s nimi o tom. Myslím, že ta bolest nezmizí nikdy…”

Som mamou bez dieťaťa

“Jsem mámou, i když to náš chlapeček nezvládnul. Věřím, že se k nám jeho dušička jednou zpátky dostane. Nebýt rodiny, kamarádů a mého přítele, nevím jak bych to zvládla. Jsem jim za to vděčná, že stojí při mně. Uklidňuji se tím, že vše se děje z nějakého důvodu. Věřím, že nám bude brzy běhat po pokoji naše druhé dítě. Myslím si, že by se o tomto mělo mluvit veřejně. Děje se to denně a nechci, aby se tyto ženy cítily “samy”. Budu se snažit pomoci ženám ve stejné situaci dodat sílu a pocit, že na to nejsou samy ! Musíme být silné.”

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Natálie Kočendová (@natalie_kocendova),

Ozvalo sa jej naozaj množstvo žien, ktoré si prešli niečím podobným a sú vďačné za to, že sa o tom konečne začína otvorene hovoriť. Natálie najnovšie zverejnila aj fotografiu ultrazvuku a pripojila odkaz, ktorý posiela svojmu synovi do neba. “Není chvíle, kdy bych na tebe nemyslela. Už je to dva týdny, co ti přestalo bít srdíčko. Vím, že na mě koukáš ze shora. Jen kvůli tobě jsem silná. Ať jsi na mě pyšný, ty můj překrásný chlapečku.”

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: