Česko hlási viac než 1000 nových prípadov koronavírusom. Problém má hlavne Praha

TASR Ešte viac

FOTO TASR – Milan Kapusta

Česká republika zaznamenala v stredu 1161 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, informoval vo štvrtok spravodajský server Novinky.cz.

Česko hlásilo viac ako tisícku prípadov aj v utorok, keď v krajine potvrdili 1164 infekcií. V súčasnosti je v ČR nakazených 10.214 ľudí, z ktorých väčšina má len mierne príznaky ochorenia. Počet hospitalizovaných sa však podľa Noviniek.cz zdvojnásobil a dosiahol 244.

Zvýšený počet

Od začiatku pandémie sa novým druhom koronavírusu v ČR nakazilo 31.036 ľudí a 444 osôb zomrelo. Najvyšší nárast v počte nakazených v prepočte na 100.000 obyvateľov zaznamenal za posledných sedem dní okres Pelhřimov, kde je to 116 prípadov. Nové ohnisko nákazy sa objavilo v obci Nová Ves v okrese Plzeň-juh. V tomto okrese registrujú takmer 111 nakazených na každých 100.000 obyvateľov. V Prahe je tento ukazovateľ na úrovni 96.

FOTO TASR – Milan Kapusta

Komunitný prenos

V Prahe podľa ministerstva zdravotníctva nastal komunitný prenos nákazy. Belgicko a Nemecko zaradili hlavné mesto ČR do červených zoznamov rizikových miest. Ľudia prichádzajúci z oblasti Prahy musia absolvovať karanténu alebo predložiť test, ktorý nie je starší než 48 hodín.

Z dôvodu zhoršenia epidemiologickej situácie platí od štvrtka na celom území Česka povinnosť nosiť rúška v priestoroch budov vrátane zamestnania. Česká vláda v stredu večer rozhodla, že ľudia vo veku nad 60 rokov dostanú jeden respirátor a päť kusov rúšok, uviedol na Twitteri Úrad vlády ČR.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: