Cestuje po celom svete a neminula ani euro. Mladej mamine pomáhajú milí cudzinci s veľkým srdcom

Kristína Hagarová Ja žena

Foto: unsplash

Kto by už len nechcel cestovať po svete? Určite by sa na to nechali nahovoriť mnohí, no otázka financií ich väčšinou zastaví. Metro informovalo o žene, ktorej sa podarilo cestovať zadarmo, len s pomocou milých cudzincov.

Britská modelka cestuje po celom svete až do Austrálie, tisíce kilometrov zadarmo a prešla všetky druhy dopravy. Jazdila na koni, vozila sa traktormi, autobusmi, trajektami a tuk-tukmi, všetko len pre jeden jediný cieľ. Získať peniaze na charitu.

Prešla množstvo krajín bez peňazí

38-ročná mamička Elaine Harris sa dostala až do Sydney, a to len vďaka milým cudzincom, ktorí jej pomohli dostať sa z Veľkej Británie. Elaine bola finalistkou britskej súťaže Top Model a jej cesta sa začala na traktore. Prešla už množstvo krajín, medzi nimi Nemecko, Izrael, Bangkok, Kambodžu, Vietnam a to všetko bez peňazí.

Jedno jedlo denne a proteínové tyčinky

Matka Saline a Ariane oslávila koniec svojej 10-dňovej výzvy šplhaním po ikonickom Sydney Harbour Bridge, napriek vyčerpaniu. Prežívala na jednom jedle denne a proteínových tyčinkách a spoliehala sa na štedrosť ostatných, že sa dostane ďalej. Najťažším pre ňu bol spánkový deficit a 25-hodinová cesta autobusom z Bangkoku do Vietnamu. „Keď som sa dala na túto výzvu, netušila som, čo si mám zobrať… preto som si len zobrala desať proteínových tyčiniek a všetky som ich zjedla,“ prezradila pre portál Metro.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elaine Harris (@elaineharrismodel) on

Vyčerpaná z nedostatku spánku

Niektorí ľudia jej dali jedlo, niektorí jej zase dali peniaze, aby si ho mohla kúpiť. Začala traktorom v Škótsku a skončila v Austrálii a na sociálnych sieťach množstvo ľudí sledovalo jej cestu. Spoliehať sa musela práve len na nich, čo bol zmysel celej výzvy a aj spôsob, ako získať peniaze pre deti. Podľa nej je to všetko len o dobrej vôli a o tom nájsť dobro v ľuďoch. Jej manžel a aj jej deti sú na ňu právom hrdé a hoci bola veľmi často yvčerpaná a nevládala hlavne z nedostatku spánku, nakoniec sa jej to podarilo.


Elaine prijala výzvu na pomoc a získanie financií pre kliniku na poskytovanie zubnej a očnej starostlivosti pre deti v západnej Afrike. Čo si o takejto pomoci myslíte vy? Zvládli by ste takú cestu počas desiatich dní, kedy by ste ani poriadne nespali?

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: