Chceli by ste žiť na vlastnom ostrove? Teraz máte možnosť to vyskúšať, má to len jeden háčik

Kristína Hagarová Ešte viac

Foto: Remy Gumbs (shady P) / CC BY-SA

Koľkokrát ste snívali o tom, že zmeníte svoj život? A koľkokrát ste už mysleli na to, že by ste najradšej odišli na opustený ostrov? Teraz máte možnosť tak urobiť, hoci možno nebudete úplne sami.

Ak túžite po zmene tempa a lepšej kvalite života, môžete urobiť niečo odvážne a úžasné. Napríklad sa prihlásiť a žiť v tropickom raji. Ako uvádza portál Unilad, môžete odísť a starať sa o dva tropické ostrovy vo Veľkej koralovej bariére v Austrálii a udržiavať všetko v poriadku. Medzi povinnosti patrí napríklad aj čistenie toaliet, starostlivosť o rastliny, počítanie populácie vtákov. Jednoducho musíte byť pracovitým a všestranným človekom.

Aké sú podmienky?

Vybraný kandidát dostane príležitosť žiť na týchto ostrovoch, ktoré sa nachádzajú asi 15 kilometrov od Port Douglas v štáte Queensland a práve vo Veľkej koralovej bariére. Pokoj a ticho, ktoré sa tu nachádza, nemusí vyhovovať ľuďom, ktorí sú šťastní z hluku a mestského života, ale určite je to sen pre všetkých, ktorí majú sklony k pokojnému, ba priam pustovníckemu životu. Samozrejme, chce to aj kus práce, aby ste uspeli. Ideálny kandidát má mať podľa popisu vášeň pre udržateľnosť a prírodné dedičstvo a nebude sa báť zašpiniť si ruky a žiť na diaľku.

Skúsenosti sú potrebné

Mal by mať tiež skúsenosti v oblasti údržby. Zástupca riaditeľa pre ochranu útesov, doktor Mark Read uviedol, že údržba ostrova je veľmi ťažká práca a ostrovný život znamená obmedzenie spotreby elektriny a vody, čo nemusí každému vyhovovať. Má to však svoje čaro, ktoré sa jednoznačne nedá odoprieť. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí si vedia predstaviť, že takto budú žiť a máte vzťah k prírode, prírodnému dedičstvu a nebojíte sa zašpiniť si ruky, možno je to práca pre vás. Nikdy neviete, kde vás čaká šťastie.

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: